ایران خودرو ۸ روزه ۵۷۰۰ دستگاه فروش فوری کرد / پیش بینی کاهش قیمت

ایران خودرو ۸ روزه ۵۷۰۰ دستگاه فروش فوری کرد / پیش بینی کاهش قیمت
خلاصه اخبار

ایران خودرو با اعلام فروش فوری پنج هزار و ۷۰۰دستگاه در ۸ روز، پیش بینی کرد با افزایش عرضه و تحویل، کاهش قیمت ادامه داشته و شرایط مطلوب تری برای تامین نیاز مشتریان واقعی فراهم شود.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، ایران خودرو اعلام کرد پس از صدور مجوز اختصاص 20 درصد از تولیدات روزانه به فروش فوری از سوی وزارت صنعت از 30 بهمن و طی 8 روز ، 5 هزار و 700 دستگاه را به فروش رسانده است. از سوی دیگر در مجموع از اول بهمن تا 11 اسفند ، اقدام به صدور اسناد و تحویل 35 هزار و 405 دستگاه به مشتریان کرده که طبق نظر کارشناسان در کاهش روزهای اخیر قیمت خودرو موثر بود.
براساس این گزارش، افزایش تعداد تولید با شیب کم به علت مشکلات قطعه سازان به واسطه تحریم و مشکل نقدینگی، سبب کاهش عرضه به بازار شد و افزایش تقاضای واقعی در روزهای پایانی سال به کمبود خودرو در بازار دامن زد.
با توجه به شرایط بازار خودرو و با دستور مدیرعامل ، ایران خودرو به عنوان تامین کننده اصلی بازار، کارگروه های تخصصی برای تحلیل وضعیت در هفته های گذشته تشکیل داد تا قیمت بازار خودروها را به نرخ های کف هفته اول بهمن کاهش دهد که به اذعان کارشناسان، این هدف درحال محقق شدن بوده و قیمت بازار آزاد سیر نزولی در پیش گرفته است.
ایران خودرو به منظور دستیابی به این هدف و کاهش و یا تثبیت قیمت ها در بازار آزاد، برنامه‌ریزی مجدد و تخصیص منابع حاصل از فروش به قطعه سازان برای افزایش توان تولید را در دستور کار قرار داد. این خودروساز به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان واقعی برنامه فروش 20 درصد از تولید روزانه به صورت فوری را به اجرا گذاشت و محدودیت هایی از جمله امکان ثبت نام فقط یک دستگاه خودرو برای هر کد ملی، عدم ثبت نام در 18 ماه گذشته برای محصولات ایران خودرو و حداقل سن 18 سال را اعمال کرد.
همچنین در طرح های فروش فوری روزانه کاهش اختصاص خودرو به مشتریانی که در گذشته بیش از یک ثبت نام داشته اند و عدم تخصیص خودرو به مشتریان حقوقی به عنوان عوامل محدود کننده در نظر گرفته شد.
این شرکت پیش بینی کرد با افزایش عرضه و تحویل خودروها در فروش فوری، کاهش قیمت در بازار ادامه داشته و شرایط مطلوب تری برای تامین نیاز از سوی مشتریان واقعی و نهایی فراهم شود.

برچسب‌ها