ایا فسازان ارزش خرید دارد؟

ایا فسازان ارزش خرید دارد؟
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شرکت غلتک سازان سپاهان در زمینه تولید انواع شمش ‌های فولادی به روش ریخته‌گری مداوم و تک باره‌ای، کوکیل و ملحقات، پاتیل، فول مولد و شمش فعالیت دارد. شرکت تولیدی چدن سازان، سهامدار عده شرکت غلتک سازان سپاهان است. شرکت غلتک سازان سپاهان به طور عمده در […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شرکت غلتک سازان سپاهان در زمینه تولید انواع شمش ‌های فولادی به روش ریخته‌گری مداوم و تک باره‌ای، کوکیل و ملحقات، پاتیل، فول مولد و شمش فعالیت دارد. شرکت تولیدی چدن سازان، سهامدار عده شرکت غلتک سازان سپاهان است.

شرکت غلتک سازان سپاهان به طور عمده در زمینه تولید شمش فولادی فعالیت دارد که مهمترین محصول شرکت به شمار می‌رود. ظرفیت کلی تولید غلتک سازان 135 هزار تن است که 120 هزار تن ان مربوط به تولید شمش فولادی است.

برنامه افزایش ظرفیت تولید

براساس اخرین پروانه بهره‌برداری شرکت که در بهمن ماه 97 اخذ گردیده است میزان ظرفیت تولید تقریبا 135 هزار تن می‌باشد. پس از ان شرکت با اضافه نمودن دو دستگاه کوره 15 تن ساخت کشور استرالیا برنامه افزایش ظرفیت تولید را در دستور کار دارد. یک دستگاه از کوره‌ها تا مهرماه و دستگاه دیگر تا اسفند ماه سال جاری در مدار تولید قرار خواهد گرفت. با رعایت جانب احتیاط تولید سال 1398 بالغ بر 145 هزار تن محصول نهایی و برای سال 1399 بالغ بر 175 هزار تن پیش بینی می‌گردد.

اثرات مقداری و ریالی بر درامد فسازان

بررسی اخرین صورت مالی میان دوره‌ای شرکت غلتک سازان اصفهان نشان می‌دهد، این شرکت 134میلیارد تومان درامد ساخته است و بهای تمام شده درامدهای عملیاتی شرکت 109 میلیارد تومان است. بنابراین با توجه به این میزان از درامد و بهای تمام شده، فسازان سود ناخالص 25 میلیارد تومانی ساخته است.

درامد شرکت در دروه سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل حاکی از ان است که درامد شرکت 98% (معادل 67 میلیارد تومان) افزایش یافته است. بهای تمام شده درامد عملیاتی شرکت نیز در این دوره 82% افزایش یافته است. بنابراین با توجه به افزایش درامد و افزایش بهای تمام شده درامدهای عملیاتی سود ناخالص شرکت رشد قابل توجه داشته است. سود ناخالص فسازان با رشد 220 درصدی به 17 میلیارد تومان رسیده است.

شمش فولادی مهمترین محصول شرکت است و بررسی مقدار فروش شمش در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل حاکی از ان است که مقدار فروش شرکت افزایش یافته است. مقدار فروش شمش فولادی فسازان از 27 هزار و 866 تن در ه ماهه منتهی به خرداد 97 با رشد 11 درصدی به 30 هزار و 958 تن در سه ماهه منتهی به خرداد 98 رسیده است. همچنین نرخ فروش محصولات شرکت با رشد همراه بوده است. بنابراین با توجه به اثرات مقداری فروش و اثرات ریالی، درامد شرکت افزایش یافته است.

حاشیه سود فسازان افزایش یافت

با توجه به افزایش 98 درصدی درامد و افزایش 82 درصدی درامد حاشیه سود ناخالص نیز افزایش یافته است. حاشیه سود ناخالص از 12% به 19% رسیده و حاشیه سود عملیاتی از 10% به 17% و در نهایت حاشیه سود خالص فسازان از 9% به 13% رسیده است. بنابراین در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 فسازان برای هر سهم سود 474 ریالی شناسایی کرده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش 196 درصدی داشته است.

فسازان در محقق کردن درامدهای براوردی موفق عمل کرده است

فسازان برای سال مالی 98 درامد 540 میلیارد تومانی براورد کرده است. فسازان در چهار ماه اول سال مالی منتهی به اسفند 98 درامد 182 میلیارد تومانی ساخته است. به این ترتیب 33% از درامد براوردی را پوشش داده است. پوشش 33 درصدی درامد براوردی در چهار ما نشان می‌دهد، فسازان طی این چهار ماه دقیقا براساس برنامه پیش رفته است و در محقق کردن درامدها موفق بوده است.

فسازان در استانه ساخت سود ناخالص 103 میلیارد تومانی

فسازان در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 حاشیه سود ناخالص 19 درصدی داشته است. با در نظر گفتن این میزان از حاشیه سود ناخالص، می‌توان انتظار داشت، فسازان در سال مالی منتهی به اسفند 98، سود ناخالص 103 میلیارد تومانی بسازد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها