ایا رمز‌ارز کشور چین ویژگی های ارز دیجیتال را دارد؟!

ایا رمز‌ارز کشور چین ویژگی های ارز دیجیتال را دارد؟!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، دولت چین اعلام کرد ارز دیجیتالی که توسط بانک مرکزی عرضه می شود (CBDC) غیرمتمرکز نخواهد بود و تنها بخشی از ویژگی های دفتر کل توزیع شده را به همراه خواهد داشت. این توضیحات موجب ایجاد شک و شبهه در مورد این موضوع شد که ایا اصلا […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

دولت چین اعلام کرد ارز دیجیتالی که توسط بانک مرکزی عرضه می شود (CBDC) غیرمتمرکز نخواهد بود و تنها بخشی از ویژگی های دفتر کل توزیع شده را به همراه خواهد داشت. این توضیحات موجب ایجاد شک و شبهه در مورد این موضوع شد که ایا اصلا می توان این ارز را به عنوان رمز ارز طبقه بندی کرد یا خیر.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) از طریق یک سیستم دو لایه ای و توسط بانک خلق مردم چین عرضه می شود، همچنین بانکهای تجاری کشور خدمات انتقال دو مرحله ای را از طریق سیستم مالی فراهم خواهند کرد.

مو چانگچون (Mu Changchun) معاون مدیر بانک خلق چین تاریخ عرضه این ارز دیجیتال را همین اخر هفته در چهلمین رویداد مالی چین اعلام کرد. وی در این خصوص گفت:

این سیستم لایه دومی برای شرایط ملی ما کافی است. این سیستم می تواند از منابع موجود استفاده کند تا بانکهای تجازی را توسعه دهد و ارز دیجیتال همواری را به وجود اورد.

ایا واقعا ارز دیجیتال است؟

این دارایی دیجیتال همانند ارزهایی دیجیتالی چون بیت کوین و دیگر التکوین ها عمل نخواهد کرد، با این حال چین در این خصوص شفاف سازی کرده است که به نقل و انتقالات مالی نظارت می شود.

این موضوع با انتقاد بسیاری از حامیان ارز دیجیتال مواجه شد، به طوری که انها انتقادات خود را در شبکه های اجتماعی بیان کردند. Derricksaurus در ردیت اذعان داشت:

ایا ماهیت ارز دیجیتال غیر متمرکز نیست؟ ایا همین امر باعث جذابیت و ارزش ارزهای دیجیتال نشده است؟ به نظرم منظور انها از توسعه سیستم این است که ما میخواهیم ان را کنترل کنیم، پس ایا این ارز چیزی است که ما ان را ارز دیجیتال می نامیم؟

یکی دیگر از اعضای ردیت گفت:

تنها حدسم این است که انها می خواهند مانع استفاده مردم از ارز دیجیتال شوند و ساده ترین کار فریب دادن انها با ارز خودشان است.

لیبرا باعث تحرک و جنبش شد

پروژه CBCD کشور چین با بیانیه ای که بهار سال جاری توسط فیسبوک مبنی بر عرضه ارز دیجیتال لیبرا اعلام شد تسریع یافت، واکنش چندین بانک مرکزی دیگر نیز مشابه با بانک مرکزی چین بود: عرضه ارز دیجیتال ملی قبل از عرضه لیبرا و برای به چالش کشیدن ان

دولت ها و بانک های مرکزی تنها سازمان هایی نیستند که در خصوص احتمال صدور ارز دیجیتال توسط یک نهاد غیردولتی نگران شده اند.

در حالی که دولت ها نگران تاثیر احتمالی بر روی ارزهای خود هستند و بانک های مرکزی نگران پیامدهای سیاست پولی، صنعت بانکداری تجاری از احتمال کاهش نقش انها در سیستم مالی سردرگم می باشند.

با این حال هدف گسترده تر چین برای ارز دیجیتال ممکن است این باشد که به او در دور زدن برخی از فشارهای مالی که در اثر تحریم های تجاری ایالات متحده وارد می شود کمک کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.