ایالات متحده بزرگترین صرافی ارز دیجیتال روسیه را تحریم کرد

ایالات متحده بزرگترین صرافی ارز دیجیتال روسیه را تحریم کرد

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرده است که تحریم هایی را علیه بازار دارک نت Hydra و صرافی ارز مجازی Garantex اعمال خواهد کرد.

در اطلاعیه روز سه شنبه، وزارت خزانه داری اعلام کرد که با وزارت دادگستری، اداره تحقیقات فدرال، اداره مبارزه با مواد مخدر، تحقیقات جنایی سرویس درآمد داخلی و تحقیقات امنیت داخلی برای تحریم بازار دارک نت مستقر در روسیه و همچنین صرافی ارزدیجیتال گارانتکس همکاری کرده است.

 این اقدام سازمان‌های دولتی ایالات متحده در همان روزی صورت گرفت که پلیس جنایی فدرال آلمان اعلام کرد سرورهای Hydra را در آلمان تعطیل کرده و بیش از 25 میلیون دلار بیت کوین (BTC) متصل به بازار را ضبط کرده است.

به گفته وزارت خزانه‌داری، تحریم‌ها بخشی از یک تلاش بین‌المللی با هدف «اختلال درگسترش خدمات مخرب سایبری، داروهای خطرناک و سایر پیشنهادات غیرقانونی» بود.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که اپراتورهای باج‌افزار و کسانی که در جرایم سایبری دیگر شرکت می‌کنند، می‌توانند در روسیه از مجازات مصونیت داشته باشند که تهدیدی بالقوه برای منافع ایالات متحده است.

آژانس دولتی ایالات متحده مدعی شد که Garantex الزامات ضد پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم را که توسط بسیاری از تنظیم کننده ها در مبادلات ارز مجازی تحمیل شده است، «عمداً نادیده گرفته است». علاوه بر این، اشاره کرد که این شرکت توسط افرادی اداره می شود که “بی توجهی ناخواسته به مقررات و انطباق” نشان می دهند.

تحقیقات اداره دارایی های خارجی نشان داد که بیش از 8 میلیون دلار مرتبط با حملات باج افزار از طریق Hydra منتقل شده است، در حالی که Garantex بیش از 100 میلیون دلار را در تراکنش های “مرتبط با بازیگران غیرقانونی و بازارهای دارک نت” تسهیل کرده است. وزارت خزانه داری با مقامات استونی برای تحقیقات خود در مورد Garantex کار کرد که مشخص شد صرافی به انجام عملیات در روسیه ادامه داده است.

وزارت خزانه داری همچنین بیش از 100 آدرس برای BTC، Tether (USDT) و Ether (ETH) مرتبط با عملیات Hydra و Garantex را به عنوان “اتباع ویژه تعیین شده” فهرست کرده است که دارایی های آن ها مسدود شده اند و افراد آمریکایی به طور کلی از معامله با آنها منع می شوند.

علاوه بر این، آژانس به این نتیجه رسید که Hydraبه طور معقولی به احتمال زیاد منجر به تهدیدی مهم برای امنیت ملی، سیاست خارجی یا سلامت اقتصادی یا ثبات مالی ایالات متحده می شود، یا به طور مادی در آن نقش داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.