اگر آمریکا هر چه سریعتر اشتباهات ۴۰ سال اخیر خود را درک کنند، زندگی را برای خودشان و منطقه ما راحتتر می کند

اگر آمریکا هر چه سریعتر اشتباهات ۴۰ سال اخیر خود را درک کنند، زندگی را برای خودشان و منطقه ما راحتتر می کند
خلاصه اخبار

وزیر خارجه ایران گفت: اگر غرب و آمریکا هر چه سریعتر اشتباهات ۴۰ سال اخیر خود را درک کنند، زندگی را برای خودشان و منطقه ما راحتتر می کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از بااقتصاد، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در بدو‌ ورود به مونیخ گفت: در اینجا از سیاست های جمهوری اسلامی ایران و واقعیت های منطقه صحبت خواهیم کرد. واقعیاتی که باعث شده این کشورها با سیاستهای غلط به نتیجه ای برسند و ایران با انتخابهای درست به نتایج متضاد برسد.
ظریف با اشاره به اتفاق های اخیر از جمله حمله تروریستی در ایران که توسط گروه هایی که از سوی شرکت کنندگان در کنفرانس ورشو حمایت می شوند رخ داد، نشست سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در سوچی و کنفرانس ورشو گفت: آمریکا با سیاست ها و انتخاب های غلط باعث شده است تا “دونالد ترامپ” اعلام کند هفت تریلیون دلار در منطقه خاورمیانه هزینه کردیم و به هیچ جایی نرسیدیم و از آن طرف از حضور و نفوذ ایران شکایت می کنند.
وی گفت: احساس می کنم اگر غربی ها به ویژه آمریکا هر چه سریعتر اشتباهات ۴۰ سال اخیر خود را درک کنند، زندگی را برای خودشان و منطقه ما راحتتر می کنند.
وزیر امور خارجه کشورمان اجلاس ورشو را اجلاسی از پیش شکست خورده خواند و گفت: نتانیاهو به طور رسمی اعلام کرد که در ورشو برای جنگ متحد می شوند در حالیکه این اتحاد فشلی بود که به نتیجه نرسید.