اولین قیمت طلا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان

اولین قیمت طلا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، پس از حمله به تاسیسات نفتی آرامکو از سوی نیروهای حوثی و افزایش تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های امن، قیمت جهانی طلا در اولین روز از معاملات هفتگی با رشد بیش از یک درصد بار دیگر به کانال هزار و ۵۰۰ دلار وارد شد. به گزارش تجارت‌نیوز به […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، پس از حمله به تاسیسات نفتی آرامکو از سوی نیروهای حوثی و افزایش تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های امن، قیمت جهانی طلا در اولین روز از معاملات هفتگی با رشد بیش از یک درصد بار دیگر به کانال هزار و ۵۰۰ دلار وارد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، در معاملات روز دوشنبه، هر اونس طلا با قیمت هزار و ۵۰۵ دلار و ۲۷ سنت معامله شد. این بالاترین قیمت فلز زرد از ۲۳ ماه آگوست (ماه گذشته میلادی) تاکنون محسوب می‌شود.

به دنبال این حملات قیمت نفت خام برنت در معاملات امروز، با ۱۲ درصد رشد به بالاترین سطح پنج ماه گذشته (بیش از ۶۷ دلار) رسید. نگرانی‌ها از اختلال عرضه پس از حمله به پالایشگاه و میدان نفتی در آرامکو که موجب افت ۵ درصدی عرضه جهانی شد و افزایش تنش‌ها در خاورمیانه ترغیب سرمایه‌گذاران به دارایی‌های امن را به دنبال داشته است.

این در حالی است که نشست دو روزه فدرال‌رزرو در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد. در این نشست مقامات بانک مرکزی این کشور در مورد ادامه سیاست‌های انبساطی تصمیم‌گیری خواهند کرد. اگر نرخ بهره کاهش یابد، قیمت طلا نیز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، موجودی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه با ۰٫۶۷ درصد کاهش به ۸۷۴٫۵۱ تن رسید.

در عین حال، موجودی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه با ۰٫۲۳ درصد کاهش به ۸۷۸٫۳۱ تن رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها