اولین Shadow Fork اتریوم اجرا شد

اولین Shadow Fork اتریوم اجرا شد

اولین Shadow Fork شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی شد، هدف توسعه دهندگان اتریوم از این Shadow Fork انتقال شبکه پشتیبان به مدل اثبات سهام (PoS) است.

Shadow Fork که برای آزمایش مرحله بعدی پیکربندی اتریوم در نظر گرفته شده است، هیچ تأثیری بر شبکه اصلی موجود ندارد.

اتریوم روی یک تغییر چندمرحله‌ای به یک الگوریتم اجماع PoS کار می‌کند که جایگزین مکانیسم اثبات کار فعلی (PoW) خواهد شد. در مدل PoS، تراکنش‌ها توسط گره‌هایی که توسط «استیکرها» به‌جای «ماینرها» اجرا می‌شوند، اعتبارسنجی می‌شوند. انتظار می‌رود این سوئیچ انرژی موردنیاز برای اجرای شبکه را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد که یک نقطه اصلی اختلاف برای شبکه بیت‌کوین است که روی PoW اجرا می‌شود.

در اواسط ماه مارس، نقطه عطف کلیدی دیگری با ادغام شبکه آزمایشی Kiln به دست آمد، زمانی که یک‌لایه اجرای PoW با یک PoS Beacon Chain ادغام شد که به‌عنوان آخرین شبکه آزمایشی ادغام قبل از انتقال نهایی به PoS برنامه‌ریزی‌شده بود.

Kiln به آخرین شبکه آزمایشی به‌اصطلاح ادغام اشاره دارد که شامل انتقال لایه اجرایی اتریوم از اثبات کار به PoS است. در یک پست وبلاگی در 14 مارس، بنیاد اتریوم این ادغام را به‌عنوان «نقطه 6 سال تحقیق و توسعه» توصیف کرد که هدف آن ایمن‌تر کردن و کارآمد کردن شبکه است.

به گفته Parithosh Jayanthi ، توسعه‌دهنده بنیاد اتریوم، shadow fork مکانی را برای توسعه دهندگان فراهم می‌کند تا فرضیات خود را در مورد تغییر پیچیده شبکه به PoS آزمایش کنند. او روز یکشنبه در توییتی نوشت:

«هدف شبکه آزمایشی ادغام Kiln این بود که به جامعه اجازه دهد تا اجرای گره‌های خود، استقرار قراردادها، آزمایش زیرساخت و غیره را تمرین کند.»

ماریوس ون در ویدن، توسعه‌دهنده بنیاد اتریوم، روز دوشنبه تأیید کرد که تست PoS در حال انجام است.

تحولات مثبت پیرامون ادغام، روایت صعودی فزاینده‌ای را برای اتریوم ایجاد کرده است، روایتی که به قیمت اتر (ETH) اجازه می‌دهد به طور موقت روند نزولی چندماهه را بشکند. درحالی‌که ETH و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال در حال عقب‌نشینی از یک دوره جدید ریسک‌گریزی هستند، چشم‌انداز کسب پاداش‌های غیرفعال در شبکه اتریوم توجه زیادی را از سوی سرمایه‌گذاران به خود جلب کرده است.

بر اساس داده‌های صنعت، تعداد اتریوم سهام در Beacon Chain اتریوم به‌سرعت به 10.9 میلیون نفر نزدیک می‌شود که میانگین موجودی آن در حال حاضر 33.5 ETH است. Beacon Chain در حال حاضر بیش از 340000 اعتبارسنجی دارد که نشان‌دهنده افزایش 13 درصدی نسبت به اوایل ماه مارس است که سیصد هزارمین اعتبارسنجی برای اولین‌بار ثبت شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.