بانک جامائیکا اولین آزمایش CBDC را تکمیل کرد

بانک جامائیکا در ابتدا با شرکت رمزنگاری ایرلندی eCurrency Mint برای پروژه CBDC خود در مارس 2021 شریک شد.

بانک جامائیکا (BoJ) اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را با موفقیت تکمیل کرد و هدف آن عرضه ملی در سه ماهه اول سال 2022 است.

سرویس اطلاعات جامائیکا گزارش داد، پس از انجام آزمایش اولیه نمونه اولیه CBDC در مارس 2021، بانک مرکزی جامائیکا یک آزمایش هشت ماهه را در جمعه گذشته به پایان رساند.

به عنوان بخشی از این آزمایش، BoJ 230 میلیون دلار جامائیکائی(1.5 میلیون دلار) CBDC را برای صدور به موسسات سپرده‌گیر و ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت مجاز در 9 اوت 2021 ضرب کرد.

سپس بانک مرکزی به ارزش 1 میلیون JMD (6500 دلار) ارز دیجیتال برای کارکنان بخش بانکی BoJ صادر کرد. در 29 اکتبر، بانک همچنین 5 میلیون JMD (32000 دلار) CBDC را برای بانک تجاری ملی (NCB)، یکی از بزرگترین موسسات مالی در جامائیکا، صادر کرد.

بر اساس این گزارش، NCB اولین ارائه دهنده کیف پول در پایلوت CBDC جامائیکا بود که 57 مشتری شامل چهار تاجر کوچک و 53 مصرف کننده را در اختیار داشت. مشتریان در دسامبر 2021 در یک رویداد تحت حمایت بانک مرکزی مرکزی آمریکا (NCB) می‌توانند تراکنش‌های شخص به فرد، نقدی و غیرنقدی را انجام دهند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، بانک مرکزی جامائیکا شرکت امنیتی رمزنگاری ایرلندی eCurrency Mint را به عنوان ارائه دهنده فناوری برای پروژه ارز دیجیتال خود در مارس 2021 انتخاب کرد. این شرکت به دلیل مشارکت در توسعه CBDC در کشورهایی مانند سنگال شناخته شده است. BoJ قبلاً از ارائه دهندگان فناوری دعوت کرده بود تا برای پروژه CBDC خود در جولای 2020 درخواست ارسال کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.