اولویتی به‌نام توسعه کیفی و کیفی نهاد‌ها

اولویتی به‌نام توسعه کیفی و کیفی نهاد‌ها

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

معاون نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس: اولویتی به‌نام توسعه کیفی و کیفی نهاد‌ها

به گزارش خبرنگار بورس‌نیوز، علیرضا ناصرپور در افتتاحیه کیش اینوکس 2021 عمق بخشی به ابزارها و نهادهای مالی در بازارسرمایه را یک اصل و نیاز خواند و گفت: طی سال های اخیر، موضوع سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته، به گونه‌ای که اکنون حدود 300 صندوق سرمایه‌گذاری فعال و 54 شرکت سبدگردان، مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به پذیرش شرکت‌های استارتاپی در فرابورس ایران اذعان کرد: در حوزه شرکت های استارتاپی نیز شرکت تپسی مراحل پذیرش را سپری کرده و شرکت هایی از این دست نیز در صف هستند.

معاون نظارت بر نهادهای مالی با بیان اینکه در حوزه بورس بین الملل درخواستی را از طرف شورای عالی مناطق ازاد دریافت کرده بودیم، افزود: در هیئت مدیره جدید سازمان، این درخواست مجددا مورد بررسی قرار گرفته است تا پی از بررسی ها و ملاحظات لازم این بورس ایجاد شود .

وی با اشاره به بودجه 1401 خاطر نشان کرد: نکته مهم در قانون بودجه 1401، اثرات احکام این بودجه بر بازار است. در سال های گذشته نیز به همین شکل بوده و سازمان بورس پیگیری هایی را انجام می دهد تا حداکثر حفظ منافع سهامداران در این حوزه رعایت شود.

ناصرپور با اشاره به موضوع قیمت گذاری ابزار کرد: در حوزه قیمت گذاری کالا که یک چالش قدیمی است نیز با ورود کالاهای متعدد به بورس کالا تا حد زیادی این مسئله مرتفع شده و امید است که این روند ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: در حوزه قیمت گذاری و کالاها امید است مشکلات مرتفع شود با توجه به اینکه عمده شرکت های تولید کننده، سهامداران عمومی دارند و بسیاری نیز سهامداران سهام عدالت هستند.

به گفته معاون نظارت بر نهادهای مالی، سازمان بورس همچنان برنامه توسعه کیفی و کیفی نهاد ها را در اولویت قرار داده است. طی هفته گذشته شرکت یک کارگزاری جدید صادر شده و این روند در خصوص سایر نهادهای مالی نیز ادامه خواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.