انفجار درمنطقه سبز بغداد خسارت نداشت

انفجار درمنطقه سبز بغداد خسارت نداشت
خلاصه اخبار

منابع امنیتی در عراق تاکید کردند که انفجار یک گلوله کاتیوشا دقایقی پیش در منطقه امنیتی سبز در قلب بغداد، خسارتی در بر نداشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، برخی منابع نیز ادعا کرده اند که این گلوله در نزدیک محوطه سفارت آمریکا به زمین خورده و منفجر شده است اما منابع مستقل هنوز ادعا را تایید نکرده اند.
مرکز رسانه ای ستاد مشترک عراق در اطلاعیه ای وقوع انفجار کاتیوشا در منطقه سبز را تایید اما خاطرنشان کرد که این حادثه خسارتی در بر نداشته است.
همزمان با این انفجار، صدای آژیر خطر در برخی نقاط منطقه سبز به صدا درآمد.
یک منبع امنیتی نیز از آغاز عملیات گشت و جست و جو در داخل منطقه سبز و مناطق اطراف آن برای یافتن سرنخی از ماهیت واقعی این حادثه هستند.
گزارش خبرنگار ایرنا از اطراف منطقه سبز حاکی است وضعیت عادی بر شهر حاکم است و رفت و آمدها به شکل معمول ادامه دارد، همزمان صدای پرواز بالگرد بر فراز منطقه شنیده می شود.
هر چند ماهیت حادثه و ابعاد آن هنوز مشخص نشده است اما ناظران مسائل عراق با توجه به اوضاع منطقه و اوج گیری جنگ روانی آمریکا، وقوع چنین انفجاری در منطقه سبز را هر چند خساراتی در بر نداشت، رویدادی بسیار مهم و دارای تبعات مهمتر ارزیابی می کنند.
مقامات رسمی دولت عراق هنوز در خصوص این حادثه اظهار نظر نکرده اند اما مرکز رسانه ای ستاد مشترک اعلام کرد که بزودی اطلاعیه ای حاوی اطلاعات بیشتر در این خصوص صادر خواهد کرد.
درهمین حال دفتر هیات یاری رسانی سازمان ملل به عراق (یونامی) نیز ساعاتی پیشتر از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد اوضاع عراق در روز سه شنبه 31 اردیبهشت جاری خبر داده بود.
انفجار یکشنبه شب در منطقه سبز عراق و ادعای قصد حمله به سفارت آمریکا، همزمان با افزایش اقدامات تحریک آمیز و تهدیدات آمریکا علیه کشورهای منطقه از جمله ایران و عراق و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی کشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق صورت می گیرد که برای ناظران معنادار و در عین حال نگران کننده است.
در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریک آمیز مقامات آمریکایی در هفته های اخیر در سطح منطقه و از جمله در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این کشور با صدور بیانیه و سخنرانی یا گفت و گو با رسانه ها نسبت به تبعات آن هشدار داده اند.

منبع: irna.ir