انتقاد شدید سردارسلیمانی از طرفداران برجام ۲و۳

انتقاد شدید سردارسلیمانی از طرفداران برجام ۲و۳
خلاصه اخبار

فرمانده نیروی قدس سپاه از طرفداران برجام ۲و ۳ به شدت انتقاد کرد. سردار قاسم سلیمانی با بیان اینکه طرح برجام ۲ و ۳ از سوی دشمنان در منطقه برای خشکاندن جریان‌های ناب اسلامی است، گفت: شکست دشمنان در مقابل ایران حتمی است. وی روز پنج‌شنبه در اجلاسیه پایانی ۶۵۰۰ شهید استان کرمان با بیان اینکه چرا این‌قدر در برجام ۲ اصرار دارند، گفت: برای دشمن این برجام سه ضلعی است نه یک ضلعی اما اوباما فکر می‌کرد به مرور زمان به دو ضلع دیگر می‌رسد، اما آدم عجولی که آمده اصرار دارد به سرعت برسد و تصورش این بود که می‌رسد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وی تصریح کرد: اینکه اصرار می‌کنند بر برجام ۲ در منطقه برای این است که قدرت اصیل و نابی را که در مقابل اسلام وهابی یهودی شکل گرفته است، بخشکانند و جریان‌های اسلامی در برجام ۲ خشکانده شود؛ البته تلاش آنها به اینجا منتهی نخواهد شد و برجام ۳ هم خواهند داشت چون دشمنان معتقدند که چشمه باید خشکانده شود و این چشمه ایران است. اشاره سردار سلیمانی از برجام ۲و۳ احتمالا به تلاش غرب برای گفت‌وگو بر سر برنامه موشکی ایران و گفت‌وگو بر سر مسائل منطقه‌ای است.
فرمانده سپاه قدس در بخش دیگری از سخنانش در این اجلاس گفت: در هیچ تصمیم‌گیری در نظام در سطوح عالی امکان ندارد تصمیمی به منصه‌ظهور برسد و به نقطه اجرا بخواهد نائل شود، اما در صدر آن تصمیم، منافع ایران نباشد چون ایران قابل تفکیک از اسلام و اسلام قابل تفکیک از ایران نیست. سردار سلیمانی تصریح کرد: در دوران قبل از صدام اگر به ارتش ایران و نیروهای مسلح مراجعه می‌کردید آنجا در دکترین نظامی دشمن عراق بود، عراق کشوری است با ۹۹ درصد مسلمان و ۶۰ درصد شیعه و همه در جوار مرز ما. صدام توانست مردم عراق را وادار به جنگ با ایران کند و بیش از ۲۵۰ هزار شهید برای ما داشت.
وی اظهار کرد: امروز در دیدگاه نیروهای مسلح ایران و دکترین و استراتژی آنها و آن طرف و دولت عراق و در نگاه دو ملت، عراق از قلعه دشمنی با ایران تبدیل به قلعه دوستی شده است و هیچ نگاهی از نگرانی به مرزهای جنوبی و غربی ندارد و احساس می‌کند عراق دژ محکمی برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران است. سلیمانی با بیان اینکه هیچ کشوری به اندازه ایران اقتدار ندارد و این حرف ما نیست حرف دشمن ما است؛ گفت: قدرت متفاوت از اقتدار است، خیلی کشورها بانک مالی هستند و قدرت مالی بزرگی دارند، اما کوتوله‌های سیاسی هستند و هیچ اقتداری در صحنه بین‌المللی در جهان ندارند، اما ایران اقتدار دارد.
وی در ادامه سخنانش افزود: دشمن سه عامل را برای ارعاب اعمال و اجرا می‌کند و وابستگی را به دو دلیل مهم انجام می‌دهد یکی برای اثرگذاری و دوم برای فروپاشی که هر زمانی اراده کند، بتواند به‌دلیل وابستگی این کار را انجام دهد.