انتقاد روسیه از رقابت ناسالم در بازار نفت

انتقاد روسیه از رقابت ناسالم در بازار نفت
خلاصه اخبار

وزیر انرژی روسیه معتقد است که دیر یا زود اوج مصرف نفت بسر خواهد رسید هر چند که این پیش بینی در دراز مدت به تحقق خواهد رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، الکساندر نوواک روز دوشنبه در همایش بین المللی رهبران آینده بازار جهانی نفت که تحت نظارت شورای جهانی نفت در سن پترزبورگ پایتخت فرهنگی روسیه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد که با وجود افزایش تقاضا، رقابت بین تولیدکنندگان نفت در جهان هم روزبروز بیشتر می‌شود.

گفتنی است، ایالات متحده به صورت گسترده به جمع تولید کنندگان نفت در جهان پیوسته است و در حال حاضر با تولید روزانه بیش از ۱۱ میلیون بشکه نفت در مکان نخست تولید کنندگان نفت جهان قرار دارد.

واشنگتن در عین حال با تحریم کشورهای تولید کننده نفت از جمله، ایران، ونزوئلا و روسیه در واقع دیگر کشورها را تهدید می کند که دیگر تولیدکنندگان بزرگ، نفتی خریداری نکنند و برای تامین تقاضای خود به آمریکا مراجعه کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به تازگی اعلام کرده است که کشورش به تنگه هرمز هم نیاز ندارد چرا که بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است و این اروپایی ها و دیگر کشورهای جهان هستند که از بسته شدن تنگه هرمز متضرر می شوند.

نوواک در ادامه سخنرانی خود در همایش بین المللی رهبران آینده بازار جهانی نفت افزود: انقلاب تکنولوژیکی هم نقش فرآیندهای نوآورانه را افزایش می دهد و هر دلار کاهش هزینه تمام شده برای تولید نفت در زمان حاضر اهمیت فراوانی می یابد.

وزیر انرژی روسیه در همین حال خاطرنشان کرد که تقاضا برای خرید نفت در بازار جهانی افزایش خواهد یافت و در ۱۵ سال آینده چنین روندی حاکم خواهد بود.
وی پیش بینی کرد تا سال ۲۰۳۵ میلادی، میزان تقاضا برای خرید نفت حدود ۳۰ درصد افزایش یابد و مواد هیدروکربنی بخش اساسی انرژی مصرفی جهان را همچنان در اختیار داشته باشد.

وزیر انرژی روسیه معتقد است که دیر یا زود اوج مصرف نفت بسر خواهد رسید هر چند که این پیش بینی در دراز مدت به تحقق خواهد رسید.

نواک در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت همکاری های بین المللی در بازار جهانی نفت، همکاری‌ها در چارچوب اوپک پلاس را عامل ثبات بخش بازار جهانی خواند.

گفتنی است ششمین همایش رهبران آینده بازار جهانی نفت تحت نظارت شورای جهانی نفت در دانشگاه معادن سن پترزبورک برگزار می‌شود و در آن یک هزار و ۲۰۰ نفر از ۶۲ کشور جهان شرکت دارند. این همایش تا ۲۹ ماه ژوئن (روز شنبه هفته آینده) ادامه خواهد داشت.
در این همایش رئیس شورای فدراسیون روسیه و وزیران انرژی قزاقستان و جمهوری آذربایجان نیز شرکت دارند و در گفت وگو با خبرنگاران در حاشیه این همایش در سن پترزبورگ از تمدید قرارداد کاهش تولید نفت در چارچوب اوپک پلاس حمایت کردند.

برچسب‌ها