امکان رقابت‌پذیری بانک‌ها در بانکداری دیجیتال

امکان رقابت‌پذیری بانک‌ها در بانکداری دیجیتال
خلاصه اخبار

مدیرعامل بانک ایران زمین با تشریح رویکرد این بانک در اجرای بانکداری باز اظهار کرد: در بانکداری باز امکان رقابت بین بانک‌های کوچک با بانک‌های بزرگ فراهم می‌شود؛ زیرا در بانکداری به سبک فردا آنچه مهم است تجربه مشتری از خدماتی است که می‌گیرد نه تعداد شعب.

به گزارش سیگنال به نقل بانک ایران زمین، عبدالمجید پورسعید با بیان اینکه بانکداری باز راه‌ را برای محصولات و خدمات نوآورانه در صنعت بانکداری باز می‌کند، گفت: بانک‌ها‌ باید خود را برای فضای رقابتی جدید که از مدت‌ها قبل آغاز شده آماده کنند.

در فضای جدید کسب‌و‌کارها با زیرساخت‌های آماده شده توسط بانک‌ها خدمات نوینی را به مشتریان ارائه می‌کنند که امکان آن پیش از این فراهم نبود. وی افزود: در بانکداری دیجیتال هریک از مشتریان، تجربه منحصربه‌فردی از دریافت خدمات خواهد داشت. در مقابل برای ارائه‌کنندگان خدمات نیز این امکان فراهم می‌شود که محدودیت‌ها را بردارند و طیف وسیعی از مشتریان را بر مبنای استراتژی‌های سازمانی خود مورد تحلیل قرار داده و به آنها خدمت ارائه کنند.

پورسعید با تاکید بر بازنگری در فرآیندهای سنتی اظهار کرد: امروز فرآیندهای گشایش حساب، احراز هویت، دستور‌العمل‌های وام‌دهی، تشخیص ریسک و… بسیاری دیگر از فرآیندهای سنتی دیگر کارکرد خود را از دست داده‌اند. امضای دیجیتال، گشایش حساب به‌صورت آنلاین، ثبت درخواست انجام امور از طریق همراه بانک، پرداخت از طریق حساب‌هایی با چند امضا و بسیاری دیگر از خدمات، ساده‌ترین محصولاتی هستند که مشتریان امروز در حال دریافت آن هستند.

مدیرعامل بانک ایران زمین، با اشاره به نقشی که پلت فرم بانکداری باز این بانک با نام «ایران زمین بوم» می‌تواند در توسعه بانکداری دیجیتال و تجربه مشتری داشته باشد، اظهار کرد: همه شرایط برای ارائه یک تجربه خوب به مشتریان آماده است. فین‌تک‌ها و شرکت‌هایی که در حوزه عملیات مالی فعالیت دارند می‌توانند از طریق izboom به توسعه خدمات خود بپردازند و مشتریان نیز می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها