امکان انتقال وجه با چند کلیک در بانک مسکن

امکان انتقال وجه با چند کلیک در بانک مسکن
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین خدماتی که توسط شبکه بانکی به مشتریان عرضه می‌شود، «انتقال وجه» است که به روش‌های مختلف در شبکه بانکی امکان‌پذیر است. شاید متداول‌ترین شیوه در حال حاضر انتقال وجه از طریق «کارت به کارت» در شبکه شتاب است، اما در این شیوه […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین خدماتی که توسط شبکه بانکی به مشتریان عرضه می‌شود، «انتقال وجه» است که به روش‌های مختلف در شبکه بانکی امکان‌پذیر است. شاید متداول‌ترین شیوه در حال حاضر انتقال وجه از طریق «کارت به کارت» در شبکه شتاب است، اما در این شیوه سقف انتقال وجه از دستگاه‌های خودپرداز، موبایل‌بانک و اینترنت‌بانک ۳میلیون تومان و از طریق دستگاه‌های پوز داخل شعب بانک ۱۵میلیون تومان تعیین شده است.این سقف ممکن است برای بسیاری از مشتریان بانکی ناکافی باشد و نیاز آنها به انتقال وجه فوری را به‌طور کامل برطرف نکند. از این رو سرویس‌های دیگری برای انتقال وجه در شبکه بانکی تعریف شده که یکی از کاربردی‌ترین آنها «ساتنا» است.ساتنا مخفف «سامانه تسویه ناخالص آتی» و یک سامانه الکترونیکی است که پردازش و تسویه تراکنش‌های بین بانکی و دستور پرداخت‌های فوری را به‌صورت انفرادی و آنی انجام می‌دهد. حواله ساتنا برای انتقال وجه ارقام ۱۵میلیون تومان به بالا استفاده می‌شود. این حواله در ساعات اداری به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. اگر حواله ساتنا در ساعات اداری انجام شود، در همان روز انتقال وجه صورت می‌گیرد. در واقع بر اساس اعلام بانک مرکزی، ساعات کار سامانه ساتنا در تمام بانک‌ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸تا ۱۵و پنجشنبه‌ها از ساعت ۸تا ۱۲تعیین شده و اگر بعد از این ساعات، ساتنا انجام شود، انتقال وجه با خطا مواجه می‌شود.حواله الکترونیک پول از یک حساب در یک بانک به حساب دیگر در بانک دیگر به وسیله ساتنا مزایای زیادی نسبت به روش‌های دیگر همچون استفاده از چک‌های رمزدار دارد. از جمله اینکه مشتری با یک بار مراجعه به بانک حواله‌دهنده این خدمت را دریافت می‌کند، در حالی که با چک‌های رمزدار لازم است به بانک دریافت‌کننده وجه نیز مراجعه کند. افزون بر این انتقال وجه از طریق چک رمزدار می‌تواند خطراتی همچون سرقت و مفقودی چک را نیز به همراه داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.