امریکا به دنبال ازمایش موشک جدید است

امریکا به دنبال ازمایش موشک جدید است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، شبکه سی ان ان به نقل از یک مقام دفاعی دولت آمریکا نوشت: ارتش این کشور با هدف به چالش کشیدن روسیه در اروپا قرار است آزمایش موشک غیرهسته ای انجام دهد. مقام آمریکایی افزود: انتظار می رود که این آزمایش در هفته های آتی صورت گیرد و […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

شبکه سی ان ان به نقل از یک مقام دفاعی دولت آمریکا نوشت: ارتش این کشور با هدف به چالش کشیدن روسیه در اروپا قرار است آزمایش موشک غیرهسته ای انجام دهد.

مقام آمریکایی افزود: انتظار می رود که این آزمایش در هفته های آتی صورت گیرد و ترامپ برای پاسخ قاطع به روسیه در انجام آزمایش موشک مصمم است.  

آمریکا رسما روز جمعه ۲ آگوست (۱۱ مرداد) از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد (INF) خارج شد. واشنگتتن این پیمان را در فوریه گذشته (بهمن-اسفند ۹۷) تعلیق کرده بود.

واشنگتن و مسکو یکدیگر را به نقض این توافق متهم کرده اند اما آمریکا تصمیم به ترک این پیمان گرفت و از مذاکره درباره این موضوع با روسیه خودداری کرد.

آمریکا در فوریه گذشته با بیان اینکه تعهداتش در قبال این پیمان را به تعلیق در آورده، مدعی شد روسیه با توسعه موشک های M۷۲۹ این پیمان را نقض کرده است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای با تایید خروج آمریکا از پیمان موشکی گفت: روسیه مسئول اصلی عدم تمدید این پیمان موشکی است زیرا آنان در اجرای کامل تعهدات خود به این پیمان شکست خورده اند.

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا به دنبال خروج کشورش از پیمان موشکی مهم با مسکو گفت که از استقرار موشک های میان برد زمین پرتاب آمریکا در آسیا حمایت می کند.

اسپر روز (شنبه) اعلام کرد که علاقه مند به استقرار موشک های میان برد آمریکایی در آسیا است.

وی در آغاز سفر یک هفته ای خود به منطقه آسیا اقیانوسیه، در هواپیما به خبرنگاران گفت که ما علاقه مند هستیم تا قبل از این که دیر شود استقرار موشک در این منطقه صورت گیرد. ترجیح من این است که این اقدام در عرض چند ماه انجام شود. اما این مسائل بیش از حد انتظار طول می کشد.

اسپر از بیان دقیق مقصد چنین سلاح هایی خودداری کرد و گفت که واشنگتن به طور معمول درباره چنین مسائلی با متحدانش مذاکره می کند.