امریکا از پیوستن انگلیس به ایتلاف دریایی در خلیج فارس استقبال کرد

امریکا از پیوستن انگلیس به ایتلاف دریایی در خلیج فارس استقبال کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم،‌ وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه با استقبال از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی این کشور در خلیج فارس اعلام کرد که امنیت عبور و مرور دریایی یک جالش بوده و با همکاری لندن و دیگر متحدان به دنبال تضمین جریان آزاد تجارت هستیم. «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم،‌ وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه با استقبال از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی این کشور در خلیج فارس اعلام کرد که امنیت عبور و مرور دریایی یک جالش بوده و با همکاری لندن و دیگر متحدان به دنبال تضمین جریان آزاد تجارت هستیم.

«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد کشورش آماده است تا به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در آب‌های غرب آسیا ملحق شود.

وزیر دفاع انگلیس در یک نشست خبری درباره پیوستن کشورش به ائتلاف دریایی آمریکا اظهار داشت: «ما مشتاقیم با آمریکا و دیگر کشورها همکاری کنیم تا یک راهکار بین‌المللی برای مشکلات تنگه هرمز بیابیم.»

یک مقام امنیتی دولت انگلیس که خواست نامش فاش نشود،‌ در گفتگو با رویترز اعلام کرد همکاری کشورش با آمریکا تنها در حوزه تأمین امنیت کشتی‌رانی خواهد بود و انگلیس با تحریم‌های آمریکا علیه ایران همراه نخواهد شد.

این تصمیم انگلیس در همراهی همیشگی با آمریکا در شرایطی اعلام می‌شود که پیش از این «دومینیک راب» وزیر دفاع انگلیس نیز مدعی شده بود کشورش به توافق هسته‌ای سال 2015 با ایران (برجام) پایبند خواهد ماند.

وزیر امور خارجه انگلیس پس از اعلام آمادگی دولت متبوعش برای پیوستن به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در غرب آسیا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: « رویکرد ما نسبت به ایران تغییر نکرده است. ما همچنان به همکاری با ایران و شرکای بین المللی امان برای عادی سازی وضعیت و نیز حفظ توافق هسته ای متعهد هستیم.»

وی در ادامه ای بیانیه مدعی شد: « هدف ما این است که گسترده ترین حمایت بین المللی را در منطقه برای پاسداری از آزادی دریانوردی همانطور که مطابق قانون بین الملل مورد تاکید قرار گرفته است بوجود آوریم.»