امداد‌رسانی‌های بانک رفاه تا بازگشت هموطنان سیل‌زده به وضعیت زندگی عادی

امداد‌رسانی‌های بانک رفاه تا بازگشت هموطنان سیل‌زده به وضعیت زندگی عادی
خلاصه اخبار

مدیرعامل بانک رفاه کارگران در دیدار با استاندار لرستان بر پیگیری مجدانه مسائل و مشکلات هموطنان سیل‌زده تاکید کرد و گفت: امداد‌رسانی‌های بانک رفاه به‌صورت مستمر ادامه می‌یابد تا هموطنان آسیب‌دیده به وضعیت زندگی عادی بازگردند. به گزارش روابط عمومی بانک رفاه، محمدعلی سهمانی مدیرعامل این بانک در سفری به استان لرستان پیرامون رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان و بازدید از مناطق سیل‌زده با استاندار لرستان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وی در این نشست با بیان اینکه بانک رفاه به‌عنوان یک بانک اجتماعی و سلامت محور همگام با نهادهای امدادرسانی ذی‌ربط و همسو با سیاست‌های دولت به‌دنبال تسریع فرآیندهای امدادرسانی و بهسازی مناطق آسیب‌دیده است، گفت: بانک رفاه کارگران به‌منظور اجرای مسوولیت‌های اجتماعی خود، علاوه‌بر اختصاص کمک‌های نقدی و غیر‌نقدی و همچنین اعطای تسهیلات به خانواده‌های آسیب‌دیده، در گام نخست یک دستگاه آمبولانس را به شهرستان معمولان اهدا می‌کند تا روند امداد‌رسانی‌ها به این شهر سیل‌زده تسهیل شود.

مدیرعامل بانک رفاه در ادامه با تشریح اقدامات این بانک در کمک به استان‌های سیل‌زده گفت: حوزه اعطای تسهیلات، بانک رفاه اقدام به اختصاص ۱۷ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۱۷۰ میلیارد تومان شامل ۸ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ۵ میلیون تومانی، ۸ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات تعمیرات مسکن ۱۵ میلیون تومانی در قالب تسهیلات تعریف شده تکلیفی بانک با اولویت بخشی به مخاطبان و اقشار کم‌درآمد تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مانند مستمری بگیران سازمان بهزیستی، سازمان تامین اجتماعی و عموم سیل‌زدگان قبل از ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی و هیات‌وزیران به بانک‌ها به‌منظور تعیین سهمیه تخصیصی تسهیلات به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل کرده است. سهمانی به کمک‌های غیرنقدی بانک رفاه به هموطنان سیل‌زده پرداخت و گفت: بانک رفاه در این زمینه اقدام به اهدای لوازم ضروری و اقلام اساسی زندگی شامل پکیج مواد غذایی و بهداشتی، لوازم گرمایشی از جمله پتو و همچنین آب معدنی و موارد اعلامی مورد نیاز کرده است.

امداد‌رسانی‌های بانک رفاه تا بازگشت هموطنان سیل‌زده به وضعیت زندگی عادی

همچنین به‌منظور تهیه غذای گرم به هم‌میهنان گرفتار در سیلاب، بانک رفاه مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تخصیص داده که بخشی از آن به استان لرستان اهدا می‌شود. در ادامه بازدید مدیرعامل بانک رفاه و هیات همراه به استان لرستان موافقت شد که این بانک یک باب مدرسه در بخش میربگ جنوبی شهرستان دلفان نیز احداث کند. پس از مدرسه‌های شهدای بانک رفاه در شهرستان خرم‌آباد و همچنین روستای خاک آباد از توابع شهرستان الیگودرز، این مدرسه سومین مدرسه بانک رفاه در استان لرستان خواهد بود که در آینده احداث خواهد شد. براساس این گزارش، سهمانی در بازدید از شهرستان پلدختر و دیدار با مردم سیل‌زده، دستور اهدای کمک‌های نقدی به تعدادی از خانوارها را صادر کرد تا با بررسی‌های لازم از طریق شعبه اقدام و مساعدت مقتضی صورت پذیرد.

منبع: donya-e-eqtesad.com

برچسب‌ها