امادگی صرافی‌ها برای خرید اسکناس صادرکنندگان

امادگی صرافی‌ها برای خرید اسکناس صادرکنندگان
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، رییس هیات‌مدیره کانون صرافان از امادگی صرافی‌ها برای خرید اسکناس صادرکنندگان خبر داد و گفت: صادرکنندگان مشکلات ناشی از فروش ارز را گزارش کنند و ما نیز مورد به مورد ان را پیگیری خواهیم کرد. به گزارش تجارت‌نیوز، کامران سلطانی‌زاده با اشاره به اعلام برخی مشکلات از […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، رییس هیات‌مدیره کانون صرافان از امادگی صرافی‌ها برای خرید اسکناس صادرکنندگان خبر داد و گفت: صادرکنندگان مشکلات ناشی از فروش ارز را گزارش کنند و ما نیز مورد به مورد ان را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، کامران سلطانی‌زاده با اشاره به اعلام برخی مشکلات از سوی صادرکنندگان مبنی بر فروش اسکناس ارز در صرافی‌ها گفت: صرافی‌ها با برخی محدودیت‌ها در خرید اسکناس ارز به لحاظ ظاهر اسکناس‌ها، تاریخ نشر ان و نیز پارگی و مشکلات ظاهری مواجه هستند که این امر، دقت نظر انها را در خرید اسکناس‌ها بالا می‌برد.

رییس هیات‌مدیره کانون صرافان افزود: با این وجود، این امادگی وجود دارد که صرافی‌ها، اسکناس ارز حاصل از صادرات را خریداری کرده و مشکلی در این زمینه بروز نکند؛ البته قیمت خرید اسکناس‌های دلار هر روز از سوی بازار مشخص می‌شود که یک اختلاف قیمت معقول با نرخ فروش ان دارد.

وی تصریح کرد: کانون صرافان امادگی دارد به صورت مورد به مورد، مشکلات صادرکنندگان را در این حوزه حل و فصل کرده و هر صادرکننده‌ای که با مشکل فروش اسکناس ارز حاصل از صادرات خود مواجه است، می‌تواند به کانون صرافان ایران مراجعه کرده تا حتی‌الامکان مشکل وی حل شود.

خبرگزاری مهر هفته گذشته با انتشار گزارشی از وجود مشکلات ناشی از فروش اسکناس ارز از سوی صادرکنندگان، خبر داده بود که بر این اساس، هم اکنون رییس هیات‌مدیره کانون صرافان ایران، امادگی کامل خود را برای همکاری با صادرکنندگان اعلام کرده است.

در این گزارش برخی صادرکنندگان عنوان کرده بودند که برای رفع تعهد ارزی خود، اقدام به واردات اسکناس ارز می‌کنند تا نه تنها خلاء کمبود احتمالی اسکناس در بازار ارز را جبران کنند بلکه دردسرهای حواله را هم نداشته باشند. اما ورود اسکناس به کشور علی‌رغم همه سختی‌ها و مشکلات، یک نگرانی دیگر هم برای صادرکنندگان ایجاد می‌کند و ان، نحوه نرخ گذاری و خرید این اسکناس‌ها از سوی صرافی‌ها است و به گفته صادرکنندگان، صرافی‌ها این اسکناس‌ها را به قیمت بسیار پایین از صادرکنندگان خریداری می‌کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.