اقدامات بین‌المللی بورس

اقدامات بین‌المللی بورس
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بهادر بیژنی در این راستا توضیح داد: به تازگی میزبان هیات عالی‌رتبه ۱۰ نفره عراقی بودیم که برای اولین بار در چنین سطح و تعدادی برگزار شد. در راس این هیات، علا عبدالحسین الساعدی، رییس نهاد ناظر بازار سرمایه عراق بود که به اتفاق ۹ نفر از […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بهادر بیژنی در این راستا توضیح داد: به تازگی میزبان هیات عالی‌رتبه ۱۰ نفره عراقی بودیم که برای اولین بار در چنین سطح و تعدادی برگزار شد. در راس این هیات، علا عبدالحسین الساعدی، رییس نهاد ناظر بازار سرمایه عراق بود که به اتفاق ۹ نفر از همکاران‌شان با سازمان بورس، شرکت اطلاع‌رسانی، چهار بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی جلساتی داشتند.مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل با اشاره به همکاری‌های مشترک بازار سرمایه ایران و عراق گفت: هیاتی از بازار سرمایه ایران و عراق قرار است در پروژه‌ای مشترک با هم همکاری داشته باشند که در این پروژه، هیات ایرانی تجربیاتش از ساختار تامین مالی را در اختیار هیات عراقی قرار می‌دهد.

وی درباره مسایل مطرح شده در این جلسات مشترک گفت: قرار است دو کارگروه تشکیل شود؛ یکی از طرف بازار سرمایه ایران و یکی از طرف عراقی‌ها که این کارگروه‌ها روی پروژه‌هایی کار و انها را به حالت عملیاتی شدن نزدیک‌تر کنند تا ان پروژه‌ها در سفری که قرار است در ماه بعد، هیات ایرانی به عراق داشته باشد عملیاتی شوند. این اتفاق برای بازار سرمایه دو کشور بسیار مهم است و با توجه به ارتباط دو کشور می‌تواند در بازار سرمایه نمود خوبی داشته باشد. مشاور رییس سازمان بورس در امور بین‌الملل درباره عضویت عراق در ایسکو گفت: عراق از ژانویه ۲۰۱۹ عضو پیوسته ایسکو شد و یکی از حوزه‌های همکاری که عراقی‌ها از ما درخواست داشتند، این بود که به انها مشاوره و راهنمایی دهیم تا بدانند برای اینکه از عضویت پیوسته به عضویت عادی درایند باید چه اقداماتی انجام دهند. این صحبت هم در اجلاس ایسکو که در سیدنی برگزار شد و هم در جلسه اخیر در ایران مطرح شد و ما اعلام امادگی کردیم که این تجربیات را در اختیار عراقی‌ها قرار دهیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.