اقتصاد آمریکا در آستانه رکود؛ از دست «فدرال رزرو» هم کاری ساخته نیست

اقتصاد آمریکا در آستانه رکود؛ از دست «فدرال رزرو» هم کاری ساخته نیست
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، این سرمایه‌گذار کهنه‌کار می‌گوید: آنها هرگز نباید در سال ۲۰۰۸ نرخ بهره را به صفر می‌رساندند و ۷ سال نرخ بهره را در آن سطح نگاه می‌داشتند. نرخ بهره صفر و برنامه «تسهیلات کمی» باعث به وجود آمدن مشکلاتی در اقتصاد ما شده است، که نسل‌ها طول […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، این سرمایه‌گذار کهنه‌کار می‌گوید: آنها هرگز نباید در سال ۲۰۰۸ نرخ بهره را به صفر می‌رساندند و ۷ سال نرخ بهره را در آن سطح نگاه می‌داشتند. نرخ بهره صفر و برنامه «تسهیلات کمی» باعث به وجود آمدن مشکلاتی در اقتصاد ما شده است، که نسل‌ها طول می‌کشد تا درست شوند. هرچند اگر دوباره فدرال‌رزرو نرخ بهره را به صفر بازگرداند (که به نظر می‌رسد چنین خواهد شد) هیچ وقت این آثار مخرب اصلاح نخواهند شد.

شف می‌گوید: ساختن یک اقتصاد پویا بر پایه نرخ بهره صفر غیرممکن است. تمام چیزی که از این کار به دست می‌آید، ایجاد حباب و سرمایه‌گذاری‌های نادرست است که به اقتصاد ضربه می‌زند. وابستگی به نرخ بهره پایین برای رشد اقتصادی، باعث می‌شود با بالا آوردن نرخ بهره به سوی رکود پیش برویم.

او ادامه داد: یک اقتصاد پویا تنها بر پایه نرخ بهره تنظیم شده با بازار شکل می‌گیرد.

شف که سقوط سهام در سال ۲۰۰۸ را پیش‌بینی کرده بود، می‌گوید: فدرال‌رزرو عامل رکود اقتصادی نیست اما آنها قادر نخواهند بود رکود را بیش از این به تاخیر بیاندازند.