افزایش 4 درصدی نرخ روغن نباتی از سال 97، حذف تخفیف های فروشگاهی است

افزایش 4 درصدی نرخ روغن نباتی از سال 97، حذف تخفیف های فروشگاهی است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، محمود شه رضایی، در گفت وگو با خبرنگار با اقتصاد، افزود: تا پیش از افزایش نرخ 10 تا 20 درصدی که سازمان حمایت در سال 98 اعمال کرد، قیمت انواع روغن نباتی برای مصرف کننده ثابت بود و افزایش نرخ نداشتیم. وی گفت: در برهه هایی از […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، محمود شه رضایی، در گفت وگو با خبرنگار با اقتصاد، افزود: تا پیش از افزایش نرخ 10 تا 20 درصدی که سازمان حمایت در سال 98 اعمال کرد، قیمت انواع روغن نباتی برای مصرف کننده ثابت بود و افزایش نرخ نداشتیم.

وی گفت: در برهه هایی از سال گذشته و همچنین سه ماهه نخست امسال، بنابر سیاست های شرکت، تخفیف هایی که برای فروشگاه های زنجیره ای و مارکت ها در نظر گرفته می‌‌شد، حذف و محصول با همان قیمت مصوب به فروشگاه ها عرضه می شد اما برای مصرف کننده ثابت بود.

شه رضایی، افزایش نرخ روغن در ماه های اخیر را به ویژه برای روغن نیمه جامد، مناسب ندانست و افزود: بر اساس درخواست صنایع روغن نباتی، نرخ این محصول باید با افزایش بیشتری اعمال می شد تا تولیدکنندگان، متضرر نشوند.

گفتنی است؛ در صورت مالی غبشهر، از فروردین 97 تا تیر 98، نرخ روغن نباتی از 6 هزار و 880 تومان به 7 هزار و 778 تومان آمده که با 72 درصد رشد و میانگین رشد ماهانه 3 تا 4 درصد همراه بوده است.