افزایش ۹۵۰ درصدی حجم قراردادهای آتی بیت‌کوین در بورس CME.

افزایش ۹۵۰ درصدی حجم قراردادهای آتی بیت‌کوین در بورس CME.
خلاصه اخبار

آخرین افزایش قیمت بیت‌کوین، افزایش چشم‌گیر حجم قرارداد‌های آتی بیت‌کوین CME را به سطح 683 میلیون دلار موجب گردید. بنابراین در مقایسه با آغاز ماه جاری، حجم قرارداد‌های آتی 950 درصد افزایش یافته است.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینت، بازار معاملاتی CME Group در نتیجه‌ی افزایش قیمت اخیر، شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد قرارداد‌های آتی بیت‌کوین بوده است. در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۱۹، CME به ارزش ۵۶۳ میلیون دلار قرارداد آتی بیت‌کوین را معامله کرد.

تعداد کل قرارداد‌های معامله شده در این پلتفرم ۲۲٫۵۴۲ است. با توجه به مشخصات قرارداد، هر قرارداد ۵ بیت‌کوین را نمایندگی می‌کند. با توجه به این‌که بیت‌کوین در این روز در محدوده‌ی ۵ هزار دلار معامله می‌شد، می‌توان حجم کلی معاملات را در محدوده‌ی ۵۶۳ میلیون دلار محاسبه کرد.

حجم معاملات در روز ۴ آوریل ۹۵۰ درصد بیشتر از حجم معاملات در آغاز ماه جاری است. در این روز تنها ۲۱۶۲ قرارداد معامله شده بود.

بیشترین تعداد معاملات، با بیش از ۱۸ هزار قرار داد در ۱۹ فوریه گزارش شده است. با توجه به این‌که در ماه فوریه کمترین حجم معاملات از زمان راه‌اندازی ثبت گردید، افزایش معاملات اخیر نشان می‌دهد که ظاهرا محبوبیت قرارداد‌های آتی بیت‌کوین در حال افزایش است.


قرارداد‌های آتی بخش مهمی از بازار رمز ارزی محسوب می‌شوند.

با این وجود قرارداد‌های آتی بخش مهمی از بازار محسوب می‌شوند. بر اساس اعلام شرکت تحلیل داده‌ها با نام Messari، صرافی‌های رمزارزی در ۴ آوریل تقریبا ۶۸۴ میلیون بیت‌کوین معامله کردند.

متی گرین‌اسپن(Mati Greenspan)  تحلیلگر ارشد بازار در eToro در این رابطه گفت:

با وجود این‌که قرارداد‌های وال استریت(Wall Street) تنها کاغذ هستند و با بیت‌کوین تسویه نمی‌شوند، هم اکنون بخش مهمی از بازار محسوب می‌شوند.

قرارداد‌های آتی بیت‌کوین CME Group توسط پول نقد تسویه می‌شوند. یعنی در زمان سررسید قرارداد، معامله‌گران به‌جای بیت‌کوین واقعی، معادل آن را به صورت پول دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر، این ویژگی به معامله‌گران اجازه می‌دهد در هنگام تغییرات قیمت، معاملات خود را انجام دهند.

اما پلتفرم Bakkt در نظر دارد قرارداد‌های آتی را به روش متفاوتی ارائه کند. این پلتفرم قرارداد‌های آتی با تسویه‌ی فیزیکی را راه‌اندازی خواهد کرد. معامله‌گران در زمان سررسید قرارداد بیت‌کوین واقعی را دریافت خواهند کرد.

در حالی که Bakkt برای دریافت تاییدیه‌ی قانونی تلاش می‌کند، رقبا در این حوزه فعالیت، پیشتر خود را آغاز کرده‌اند. Coinflex پلتفرمی که توسط Digital Currency Group و Polychain Capital پشتیبانی می‌شود، پیش‌تر، به عنوان اولین مرکز معاملات قرارداد‌های آتی با تسویه‌ی فیزیکی رمزارزها فعالیت خود را آغاز کرده است. سایر سرمایه‌گذاران عبارتند از Dragonfly Capital Partners و Trading Technologies.

نظر شما در رابطه با جهش حجم معاملات قرارداد‌های آتی بیت‌کوین در بازار معاملاتی CME Group چیست؟ آیا قردادهای آتی دوباره باعث افت قیمت در بازار رمزارزها خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

منبع: کوینت