افزایش ۱۰درصدی هزینه بیمه نفتکش‌ها در خلیج فارس

افزایش ۱۰درصدی هزینه بیمه نفتکش‌ها در خلیج فارس
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، این حملات تا حالا نگرانی‌هایی در مورد کاهش جریان نفت خام در یکی از اصلی‌ترین مسیر‌های کشتیرانی جهان به وجود آورده است. برخی شرکت‌های کشتیرانی سفارش‌های جدید را در خلیج فارس معلق کرده‌اند. نرخ کرایه کشتی برای نفتکش‌هایی که نفت را از خلیج فارس به آسیا می‌برند، […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، این حملات تا حالا نگرانی‌هایی در مورد کاهش جریان نفت خام در یکی از اصلی‌ترین مسیر‌های کشتیرانی جهان به وجود آورده است. برخی شرکت‌های کشتیرانی سفارش‌های جدید را در خلیج فارس معلق کرده‌اند. نرخ کرایه کشتی برای نفتکش‌هایی که نفت را از خلیج فارس به آسیا می‌برند، به بالاترین حد طی دو ماه اخیر و ۱۳ هزار دلار در هر روز رسیده که ۲ هزار دلار نسبت به روز چهارشنبه بیشتر است. هر کشتی نیاز به بیمه‌های مختلفی دارد که شامل پوشش سالانه خطر جنگ به اضافه یک مبلغ اضافی هنگام ورود به مناطق دارای ریسک بالا می‌شود. این مبالغ اضافی بر اساس ارزش کشتی به‌صورت هفتگی محاسبه می‌شوند. بیمه‌کنندگان کشتی می‌گویند بزرگ‌ترین کشتی‌هایی که در خلیج فارس حرکت می‌کنند، تا ۲۰۰ هزار دلار حق بیمه اضافی برای یک هفته دریانوردی می‌پردازند که دو برابر چند روز گذشته است. یک بیمه‌گر گفت: «شرایط تغییر کرده است. اگر یکی از نفتکش‌ها غرق شوند حق بیمه جنگی سالانه افزایش می‌یابد. این اولین اتفاق نیست و آنچه ما می‌بینیم حاکی از بدتر شدن شرایط در منطقه است.» حدود یک‌پنجم نفتی که در جهان مصرف می‌شود، از تنگه هرمز و توسط تولیدکنندگان خلیج فارس از جمله عربستان منتقل می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.