افزایش یکباره قیمت فولاد منطقی نیست؛ سوءمدیریت‌ها تولید داخلی را نشانه گرفته است

به گزارش سیگنال به نقل از اخبار فولاد،

به گزارش اخبار فولاد، صدیف بدری اظهار داشت: با توجه به نوسانات اخیری که در بازار فولاد پیش آمد و حاشیه‌هایی را نیز به دنبال داشت مشکلات عدیده‌ای نیز در این زمینه به وجود آورد که به همین منظور برنامه‌ریزی در راستای بهبود شرایط بازار فولاد در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به این که افزایش قیمت‌ها در بازار فولاد به هیچ عنوان منطقی نبوده است بیان کرد: این موضوع با میزان و مصرف تولید داخلی همخوانی ندارد چرا که توزیع و مشکلی در این زمینه وجود نداشت در حالی که با بررسی‌های انجام یافته مشخص شد که مشکل اساسی در نظام توزیعی گریبانگیر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتظار ما از وزارت صمت این است که با ادامه سیاست‌های جدید در بازار فولاد شرایط را به صورت نسبی متعادل‌سازی کند و برای حل مشکلات مربوطه اقدامات لازم را انجام دهد که این مسئله در حال حاضر بسیار حائز اهمیت است.

بدری تصریح کرد: یکی از عواملی که سبب نشان دادن تخلفات در بازار فولاد بود تولید 30 میلیون تنی فولاد و مصرف داخلی به میزان 15 میلیون تن بود که تقریباً نیمی از تولیدات را شامل می‌شد و علی‌رغم این مسئله قیمت‌ها در بازار افزایش می‌یافت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.