افزایش همکاری‌های بین‌المللی در بورس

افزایش همکاری‌های بین‌المللی در بورس
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بر گسترش همکاری‌های بازار سرمایه دو کشور ایران و سوریه باید صورت گیرد، گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و نهاد نظارتی بازار سوریه در سال ۲۰۱۵ میلادی، تفاهم‌نامه همکاری را به امضا رساندند. […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بر گسترش همکاری‌های بازار سرمایه دو کشور ایران و سوریه باید صورت گیرد، گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و نهاد نظارتی بازار سوریه در سال ۲۰۱۵ میلادی، تفاهم‌نامه همکاری را به امضا رساندند. برای ادامه این همکاری‌ها باید گام‌های اجرایی تعیین و متدولوژی‌ها نیز ترسیم شود و با مشخص کردن کارگروه، همکاری‌ها را هر چه بهتر و بیشتر ادامه دهیم.وی در ادامه با اظهار این مطلب که برای برقراری ارتباط و همکاری با بازارها و نهادهای نظارتی کشورهای همسایه، هر نهاد موظف به انجام وظایف خود است، گفت: شرکت فرابورس ایران مسوول برقراری ارتباط با نهاد نظارتی بازار سوریه خواهد بود.محمدی ادامه داد: بورس تهران مسوول برقراری ارتباط با نهاد نظارتی بازار ترکیه خواهد بود و بورس کالا نیز هماهنگی‌های لازم را برای ارتباط با نهاد نظارتی بورس عراق را بر عهده گرفته است. بورس انرژی نیز مسوول برقراری ارتباط با نهاد نظارتی بورس افغانستان خواهد بود. رئیس سازمان بورس در این خصوص بیان کرد: تمام نهادهای مسوول برای برقراری ارتباط با کشورهای همسایه باید تمام ظرفیت‌های بازار سرمایه را در حد کمال معرفی کنند.دبیر شورای عالی بورس خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بازار سرمایه شامل ابزارهای معاملاتی مبتنی بر شریعت، قانون‌ها و مقررات، تکنولوژی و برنامه‌های مفید فرهنگ‌سازی این نهاد اعم از جشنواره بورس و رسانه، لیگ ستارگان و فین‌استارها است. سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به نحوه همکاری میان دو نهاد نظارتی گفت: اولویت ورود به هر کدام از بخش‌های همکاری میان نهاد نظارتی سوریه و ایران به انتخاب نهاد نظارتی سوریه است و سازمان بورس و اوراق بهادار آمادگی لازم را دارد تا همکاری‌های جدید را آغاز کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.