افزایش 1000 درصدی قیمت لونا

افزایش 1000 درصدی قیمت لونا

ارزدیجیتال لونا بعد از ازدست دادن 99% از ارزش خود در روز پنجشنبه ، قیمت آن بیش از 1000 درصد در روز شنبه افزایش یافت و به 0.0005395 دلار رسید .

در هفته گذشته لونا پس از اینکه استیبل کوین UST به زیر قیمت 1 دلار سقوط کرد و در روز چهارشنبه به 0.22 دلار رسید ، شاهد بزرگترین فروش خود بود .

ظاهراً دلیل این اتفاق این بود که برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ ارزهای دیجیتال، استیبل کوین UST را برای «دارایی‌های ایمن‌تر» کنار گذاشتند و نگران بودند که طرح Terra برای حمایت از UST با استفاده از بیت‌کوین نتیجه معکوس داشته باشد.

این وضعیت توسط سایر استیبل‌کوین‌ها از جمله تتر (USDT) که تا 95 سنت در برخی صرافی‌ها در روز پنجشنبه سقوط کرد، بدتر شد.

در این فرآیند، بیت کوین نیز در روز پنجشنبه نزدیک به 26000 دلار سقوط کرد و سایر ارزهای دیجیتال را با خود همراه کرد و ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از 18 درصد کاهش یافت.

روز جمعه، پس از اینکه تیم Terra از توقف بلاک چین Terra “با برنامه ای برای بازسازی آن” خبر داد، LUNA متحمل ریزش دیگری شد که باعث شد بایننس معامله LUNA را متوقف کند اما پس از مدتی نظر خود را تغییر داد و پس از موافقت تیم Terra برای راه‌اندازی تولید بلاک در بلاک چین Terra، LUNA را مجدداً در فهرست قرار داد.

در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران کاملاً فرصت‌طلب هستند و امیدوارند که جهش LUNA را از بین ببرند، به نظر می‌رسد برخی دیگر از برنامه Terraform Lab برای احیای شبکه تحریک شده‌اند. این امر شاهد افزایش بیش از 1000 درصدی حجم معاملات LUNA در 24 ساعت گذشته بوده است و معامله گران اکنون تصور می کنند LUNA یک رالی شبیه به SHIB را رقم بزند.

علیرغم اینکه دو کوان ،بنیانگذار لونا ،”دلشکسته” و “ویران شده از جداسازی UST” بود، در 14 می، Do Kwon، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform شایعات مربوط به دست داشتن ترا در شکست استیبل کوین UST را رد کرد.

دوکوان توئیت کرد :

«نه من و نه هیچ نهادی که به آن وابسته هستم به هیچ وجه از این حادثه سود نبرده ایم.»

“من در طول بحران هیچ LUNA و UST نفروختم”

وی افزود:

“من هنوز معتقدم که اقتصادهای غیرمتمرکز مستحق پول غیرمتمرکز هستند، اما واضح است که UST در شکل فعلی آن پول نخواهد بود.”

تیم Terra در حال حاضر بر روی یک “طرح احیای اکوسیستم Terra” کار می کند، که آشکارا اکثر طرفداران Terra را خشنود کرده است، همانطور که در افزایش قیمت امروز دیده می شود. در زمان نوشتن، LUNA با قیمت 0.00045 دلار معامله می شود که در روز گذشته 1448.53 درصد افزایش یافته است در حالی که UST به 0.19 دلار کاهش یافته است. با این حال، نوسانات در این دارایی ها “بسیار” است و سرمایه گذاران باید “با احتیاط عمل کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *