افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، هر چند که همچون بازارهای ارز و بورس، معامله گران منتظر سخنرانی امروز جروم پاول- رییس بانک مرکزی امریکا برای روشن تر شدن مسیر فدرال رزرو در سیاست گذاری نرخ بهره خود هستند اما بهای نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش اندکی را تجربه کرد.در معاملات روز […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، هر چند که همچون بازارهای ارز و بورس، معامله گران منتظر سخنرانی امروز جروم پاول- رییس بانک مرکزی امریکا برای روشن تر شدن مسیر فدرال رزرو در سیاست گذاری نرخ بهره خود هستند اما بهای نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش اندکی را تجربه کرد.
در معاملات روز جمعه، بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال با افزایش ۹ سنتی به ۶۰.۰۱ دلار رسید و نفت خام امریکا نیز با افزایش ۳ سنتی به ازای ۵۵.۳۸ دلار معامله شد. جفری هالی- تحلیلگر ارشد بازار در موسسه “اواندا” گفت: انتظار معامله گران برای سخنرانی پاول باعث شد تا بازار خیلی شاهد عملکرد هیجانی نباشد و نوسانات در سطح محدودی قرار گیرد.
اکنون بسیاری از معامله‌گران انتظار دارند تا بانک مرکزی امریکا در نشست ماه اینده خود یک بار دیگر نرخ بهره را کاهش دهد. میشل مک کارتنی- تحلیل گر ارشد بازار در موسسه :سی ام سی مارکتس” گفت: اگر سخنان پاول به گونه ای باشد که سیگنال خیلی نیرومندی برای کاهش محسوس نرخ بهره به بازار مخابره نکند، ممکن است شاهد افزایش محدوده حمایتی نفت و افزایش قیمت ان در بازارها باشیم.
بهای نفت در ماه ژوییه به دلیل کاهش تقاضای خریداران بزرگی نظیر چین کاهش پیدا کرد. سازمان کشورهای صادرکننده نفت ( اوپک) نیز در گزارشی پیش بینی خود از تقاضای نفت جهانی را در سال جاری کاهش داده است.
تولید نفت برخی از کشورهای عضو سازمان اوپک نظیر کویت و عربستان و هم‌چنین برخی دیگر از صادرکنندگان بزرگ نظیر روسیه به امید افزایش قیمت نفت کاهش پیدا کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها