افزایش قیمت طلا به فرمان دلار / سکه دوباره گران شد

افزایش قیمت طلا به فرمان دلار / سکه دوباره گران شد

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

 اونس جهانی از هفته گذشته روند نزولی پیش گرفته و در معاملات امروز هم با اندکی کاهش به 1779دلار رسیده است؛ اما دلار در همین مدت سیر صعودی داشته به طوریکه امروز از مرز 31هزار تومان نیز عبور کرده و تحت تاثیر همین عامل، قیمت طلا و سکه مجددا افزایش یافته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت سکه امامی نسبت به معاملات دیروز 210هزار، سکه طرح قدیم 250هزار، نیم سکه 200هزار، ربع سکه 80هزار و سکه‌های یک گرمی 50هزار تومان افزایش یافته؛ همچنین امروز بهای هر مثقال طلای 17عیار نیز حدود 106هزار و طلای 18عیار گرمی 25هزار تومان افزایش یافته است.

اما قیمت‌ها درحالی افزایش یافته که به گفته فعالان بازار طلا، تقاضا برای سکه و مصنوعات طلا تحت تاثیر نوسان زیاد به شدت افت کرده و فروشند‌ای هم در بازار نیست؛ بنابراین با توجه به کاهش اونس و تقاضا، تنها عامل ایجاد نوسان در بازار طلا رشد نرخ ارز است و تا زمانی که روند صعودی دلار متوقف نشود، افزایش قیمت طلا و سکه و رکود بازار ادامه خواهد داشت.

ورود سکه طرح قدیم به کانال 13میلیون

بر اساس آخرین قیمت‌های اعلام شده از سوی اتحادیه طلا و جواهر تهران، امروز قیمت هر قطعه سکه امامی تا 13میلیون و 300هزار و سکه طرح قدیم تا 13میلیون و 50هزار تومان بالا رفته؛ بهای نیم سکه هم به شش میلیون 900هزار، ربع سکه سه میلیون و 930هزار و قیمت سکه‌های یک گرمی به دو میلیون و 300هزار تومان رسیده است.

همچنین در جریان معاملات امروز، ارزش هر مثقال طلای 17عیار به پنج میلیون و 730هزار و قیمت هر گرم طلای 18عیار به یک میلیون و 327هزار تومان رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها