افزایش قیمت طلا با احتمال کاهش نرخ بهره بانکی امریکا

افزایش قیمت طلا با احتمال کاهش نرخ بهره بانکی امریکا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، پس از اینکه روز پنج شنبه  آمارهای بهتر از انتظار رشد اقتصادی آمریکا با آمارهای ضعیف نرخ تورم این کشور خنثی شد و احتمال کاهش نرخ بهره بار دیگر زنده شد، قیمت طلا به کمترین میزان یک هفته گذشته کاهش یافت اما این نرخ در معاملات آخرین […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، پس از اینکه روز پنج شنبه  آمارهای بهتر از انتظار رشد اقتصادی آمریکا با آمارهای ضعیف نرخ تورم این کشور خنثی شد و احتمال کاهش نرخ بهره بار دیگر زنده شد، قیمت طلا به کمترین میزان یک هفته گذشته کاهش یافت اما این نرخ در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی یعنی جمعه افزایش یافت.

هر اونس طلا با 4.32 دلار افزایش 1418.90 دلار فروخته شد و نخستین هفته کاهشی در 3 هفته گذشته را ثبت کرد.

گزارش وزارت بازرگانی آمریکا نشان داد اقتصاد این کشور کمتر از انتظار در سه ماهه دوم کاهش یافته است و رشد ناخالص داخلی 2.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

همچنین این گزارش از افزایش در نرخ تورم در سه ماهه آخر خبر داد هرچند که روند آن همچنان ضعیف بوده است. بر اساس محاسبه بانک مرکزی آمریکا نرخ تورم این کشور در سه ماهه اخیر، 1.8 درصد بوده است که از  نرخ هدف این بانک برابر با 2 درصد کمتر است.

ادوارد میر، تحلیلگر اف‌سی استون گفت: «آمار GDP نشان می‌دهد که فدرال رزرو احتمالا به انداز قبل نرخ بهره را کاهش ندهد.»

کامرز بانک طی یادداشتی اعلام کرد: «بازار بر نشست هفته آینده فدرال رزرو متمرکز شده است… اگر رئیس فدرال رزرو از کاهش نرخ بهره خبر دهد، ارزش دلار کاهش می‌یابد و که باعث تقویت طلا می شود.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها