افزایش قیمت انرژی و کاهش 50 درصدی سرمایه گذاری در آلمان

افزایش قیمت انرژی و کاهش 50 درصدی سرمایه گذاری در آلمان

به گزارش سیگنال نقل از رویترز؛ نظرسنجی روز دوشنبه نشان داد که حدود 40 درصد از شرکت های آلمانی در حال حاضر تاثیر افزایش قیمت انرژی را احساس می کنند و تقریبا نیمی از آنها خواهان کاهش سرمایه گذاری به دلیل افزایش هزینه های انرژی هستند.

قبوض گاز و برق برای خانوارهای آلمانی که قراردادهای جدید منعقد می کنند ماه گذشته به بالاترین حد خود رسید و افزایش قیمت گاز طبیعی و نفت پس از جنگ روسیه و اوکراین باعث شد تورم سالانه آلمان در ماه مارس به بالاترین میزان در 40 سال گذشته برسد.

بر اساس نظرسنجی موسسه Ifo که توسط روزنامه Augsburger Allgemeine منتشر شده است، حدود 46 درصد از شرکت‌ها گفته‌اند که می‌خواهند سرمایه‌گذاری‌های خود را به دلیل افزایش قیمت انرژی کاهش دهند و یک چهارم شرکت‌های آلمانی انتظار دارند در نیمه دوم سال شاهد فشار ناشی از شوک قیمتی باشند. .

این نظرسنجی که 1100 شرکت را مورد سوال قرار داد، که بیشتر آنها مشاغل خانوادگی بودند، نشان داد که 10 درصد این شرکت ها به فکر کنار گذاشتن کامل مشاغل انرژی بر است، در حالی که 14 درصد به دلیل افزایش هزینه های انرژی، به کاهش مشاغل فکر می کنند.

تقریباً 90 درصد از شرکت‌ها گفتند که احتمالاً باید قیمت‌ها را برای مقابله با افزایش هزینه‌ها افزایش دهند، در حالی که سه چهارم آنها قصد دارند سرمایه‌گذاری‌های خود را در بهره‌وری انرژی گسترش دهند.

راینر کرشدویرفر، عضو هیئت مدیره بنیاد شرکت‌های خانوادگی که این نظرسنجی را انجام داده است، گفت: «ما به سیاستی نیاز داریم که این تحریف رقابت را اصلاح کند و از افزایش قیمت انرژی جلوگیری کند.

دولت حاکم آلمان ماه گذشته از بسته کمکی به ارزش تقریبی 16 میلیارد یورو (17.3 میلیارد دلار) برای کمک به مصرف کنندگان برای مقابله با هزینه های فزاینده انرژی و کاهش وابستگی به گاز روسیه پس از حمله به اوکراین رونمایی کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها