افزایش فروش و سود خالص ذوب آهن اصفهان

افزایش  فروش و سود خالص ذوب آهن اصفهان

به گزارش سیگنال به نقل از اخبار فولاد، جلسه ارزيابی عملکرد شش‌ماهه ذوب آهن اصفهان با حضور مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد تاصیکو و مدیران شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس ۳۰ مهرماه در اصفهان و تهران برگزار شد. در این جلسه غلامرضا سلیمانی مدیرعامل صدر تامین گفت: گزارش عملکرد ذوب آهن نشان‌دهنده برنامه‌ریزی، تعامل و فعالیت گسترده، دقت و شفافیت کارهای این شرکت و تعامل و پاسخگویی مناسب مسئولین آن است.

وی افزود: تولید و فروش ریل ملی  و حذف زیان انباشته این شرکت در نیمه اول امسال علی‌رغم مشکلات تامین مواد اولیه و…، نمونه ای از دستاوردها و موفقیت‌های بزرگ ذوب آهن است که منجر به اعتبار بخشی بالایی برای این شرکت است.

همچنین مدیرعامل صدرتامین افزایش تولید مصوب و تولیدات محصولات جدید با ارزش‌افزوده بالا، صادرات خدمات فنی و مهندسی و توسعه بازار صادرات ذوب آهن را خواستار شد.

در این جلسه همچنین منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان برنامه‌های شرکت در زمینه رشد کمی و کیفی تولید، توسعه صادرات، تامین مواد اولیه، تامین آب و برنامه راه‌اندازی کوره‌بلند شماره یک در آینده نزدیک را تشریح کرد.

وی اظهار کرد: میزان فروش ذوب‌آهن اصفهان در ۶ماهه اول سال جاری با افزایش ۴۶درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۷۵۶۵۸ میلیارد ریال، سود خالص این شرکت در این مدت با افزایش ۲۲درصدی به ۵۵۰۴میلیارد ریال و سود عملیاتی این شرکت با افزایش ۱۰درصدی به ۸۱۹۱میلیارد ریال رسید.

در این جلسه َگزارش عملکرد ذوب آهن اصفهان در حوزه‌های تولید، خرید، فروش و صادرات، پروژه‌ها و طرح‌های توسعه، اهم موفقیت‌ها و دستاوردهای یک‌ساله  و همچنین مسائل نیروی انسانی آن مطرح و موردتایید قرار گرفت.

ذوب آهن اصفهان  در ۶ماهه منتهی به شهریور سال جاری برای هر سهم ٨٩ ریال سود محقق کرد. این شرکت در مدت مشابه سال قبل ٧٣ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده بود. علت اصلی افزایش ٢٢درصدی سود در ۶ماهه اول سال ٩٩ نسبت به مدت مشابه قبل را می‌توان ناشی از رشد ۴۶درصدی درآمدهای آن دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.