افزایش ظرفیت شبکه‌ لایتنینگ بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹

افزایش ظرفیت شبکه‌ لایتنینگ بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، نشانه‌هایی از افزایش فعالیت شبکه لایتنینگ بیت‌کوین (LN) با تعداد نودها و ظرفیت بیشتر در شش ماه اول ۲۰۱۹ وجود دارد. رشد شبکه لایتنینگ بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ شبکه لایتنینگ یک راه حل لایه‌ی ۲ بیت‌کوین برای برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری ان است. در زمان اوج […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

نشانه‌هایی از افزایش فعالیت شبکه لایتنینگ بیت‌کوین (LN) با تعداد نودها و ظرفیت بیشتر در شش ماه اول ۲۰۱۹ وجود دارد.

رشد شبکه لایتنینگ بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹

شبکه لایتنینگ یک راه حل لایه‌ی ۲ بیت‌کوین برای برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری ان است. در زمان اوج فعالیت بلاک‌چین بیت‌کوین به دلیل تعداد زیاد تراکنش‌ها، زمان زیادی طول می‌کشید تا تراکنشی تایید شود. با استفاده از شبکه لایتنینگ، کاربران می‌توانند تراکنش‌های خود را به صورت همتا به همتا (peer to peer) و خارج از زنجیره انجام دهند. این راه حل کارمزد زیاد تراکنش‌ها و زمان انجام شدن ان‌ها را کم، و از همه مهم‌تر مشکل مقیاس پذیری بیت‌کوین را برطرف می‌کند.

شبکه لایتنینگ بیت کوین کار خود را در ژانویه سال ۲۰۱۸ اغاز کرد و در همان سال اول فعالیت خود رشد چشمگیری داشت و بسیاری از افراد را کنجکاو کرد که ایا می‌تواند این رشد را ادامه دهد یا خیر . شبکه لایتنینگ همچنین نظر علاقه مندان به ارز دیجیتال از جمله جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر را که به طور علنی این راه حل را تایید کرده بود جلب کرد.

افزایش دو برابری ظرفیت شبکه از ابتدای سال تا ماه ژوین گسترش چشمگیر شبکه لایتنینگ را نشان می‌دهد. طبق امارهای ارایه شده توسط Coin Gecko، تعداد نودهای موجود از ۲,۲۹۸ به ۴,۵۷۶ افزایش یافته است.

شبکه‌ی لایتنینگ شکست نخورده

با وجود کاهش تعداد نودها، ظرفیت و تعداد کانال‌های پرداخت فعال در شبکه‌ی لایتنینگ از ماه جولای، نمی‌توان نتیجه گرفت که فعالیت این شبکه رو به کاهش است.

در یک مقاله جامع در ردیت (Reddit)، کاربری با نام u/hotol توضیح داد که این کاهش فعالیت‌ها مربوط به نوع رفتار کاربران است و به خارج شدن ان‌ها از شبکه ربطی ندارد. طبق گفته وی، برخی نهادها از سال ۲۰۱۸ شروع به ساخت کانال‌های پرداختی با نودهای فعال در شبکه لایتنینگ کردند.

این کار برای راه اندازی شبکه در قدم‌های اول خود انجام شد و به کاربران جدید این امکان را می‌دهد تا به راحتی تراکنش‌های خود را انجام دهند. بعد از رونق گرفتن شبکه، کانال‌های پرداخت که فعالیت کمی داشتند یا وجود ان‌ها ضروری نبود بسته شدند.

طبق گفته‌های این کاربر از ان‌جا که این شبکه همتا به همتا است، ممکن است فعالیت‌هایی در ان صورت گیرد که قابل ردیابی توسط پلیس نیست. وی در این خصوص افزود:

امروزه شبکه لایتنینگ احتمالاً  ظرفیت عمومی بیشتری برای پرداخت روزمره نسبت به من و شما دارد. ظرفیت واقعی لایتنینگ به دلیل وجود کانال‌های خصوصی بسیار بالاتر از انچه 1ml.com گزارش می‌دهد است. و اخیراً بیشتر ظرفیت این شبکه را کانال‌های خصوصی تشکیل می‌دهند.
در این مقاله چیزی برای دیدن وجود ندارد، از شبکه‌ی لایتنینگ استفاده کنید و از پرداخت های صد در صد همتا به همتا، فوری و خصوصی در فضای رمزنگاری شده بهره مند شوید.

شبکه لایتنینگ بهترین راه حل برای مشکل مقیاس پذیری بیت‌کوین است و گرچه بیشتر برای کاربران ماهر و فنی قابل استفاده است، توسعه دهندگان بیت‌کوین در تلاش هستند گزینه‌های کاربر پسند بیشتری را برای ان ایجاد کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها