افزایش سهم معدن در اقتصاد کشور به ۱.۴ درصد

خلاصه اخبار

رحمانی در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی گفت:در حال حاضر سهم معدن در اقتصاد ۱.۲ درصد است و برنامه این است که تا پایان سال این عدد به ۱،۴ درصد افزایش یاید. به گزارش سیگنال، به نقل از افکارنیوز، رضا رحمانی وزیر صمت در دومین روز ازنمایشگاه بین المللی معدن،صنایع معدنی ، ماشین آلات و […]

رحمانی در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی گفت:در حال حاضر سهم معدن در اقتصاد ۱.۲ درصد است و برنامه این است که تا پایان سال این عدد به ۱،۴ درصد افزایش یاید.

به گزارش سیگنال، به نقل از افکارنیوز، رضا رحمانی وزیر صمت در دومین روز ازنمایشگاه بین المللی معدن،صنایع معدنی ، ماشین آلات و تجهیزات معدن ، راهسازی و صنایع وابسته از آن بازدید کرد.

رحمانی بزرگترین غایب روز افتتاحیه نمایشگاه بود.

جهش در حوزه صادرات مواد معدنی در دستور کار

وزیر صنعت، معدن وتجارت در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی گفت : افزایش سهم معدن در اقتصاد جز اهداف مهم وزارتخانه است و‌در حال حاضر سهم معدن در اقتصاد ۱.۲ درصد است و برنامه این است که تا پایان سال این عدد به ۱،۴ درصد برسد و همین موضوع باعث افزایش سهم صنایع معدنی هم می شود

رحمانی افزود : صادرات در شرایط فعلی کشور یکی از مهم ترین مسائل و جز اولویت‌های اصلی وزارتخانه است .برنامه‌ ریزی هایی هم مثل نوسازی صنایع و حمایت‌های مالی برای بخش معدن شده که باعث جهش در حوزه صادرات مواد معدنی خواهد شد.

وزیر صمت در ادامه گفت :نمایشگاه معدن ۹۷ در مقایسه با سال های دیگر پررونق‌تر و جدی‌تر بود و اثری از تحریم‌ ها در آن حس نشده است و برنامه به این شکل است که تجهیزات معدنی که در داخل کشور تولید می‌شود به هیچ عنوان از سمت واردات تامین شود که البته مواردی وجود دارد که آن برای نوسازی معادن است که مشابه داخلی آن وجود ندارد.