افزایش سهم بخش صادرات از تسهیلات بانک ملت

افزایش سهم بخش صادرات از تسهیلات بانک ملت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، براساس این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت و دکتر افروز بهرامی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات رسید، طرفین در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در راستای توسعه و رونق صادرات و همچنین امور بازار سهام، با یکدیگر همکاری خواهند داشت. مدیرعامل بانک ملت در مراسم […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، براساس این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت و دکتر افروز بهرامی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات رسید، طرفین در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در راستای توسعه و رونق صادرات و همچنین امور بازار سهام، با یکدیگر همکاری خواهند داشت. مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضا و تبادل این تفاهم‌نامه، آن را یک تفاهم خوب در راستای تسهیل امور صادراتی کشور به‌ویژه در شرایط تحریم خواند و اظهار امیدواری کرد که با عملیاتی شدن مفاد این تفاهم‌نامه، تولید، صادرات و در نهایت اشتغال کشور بهبود پیدا کند. بیگدلی با بیان این نکته که تجربه کشورهای صنعتی نشان می‌دهد که توسعه از محل رونق تولید صورت گرفته است، یادآور شد: صادرات یکی از مولفه‌های اثرگذار در رونق تولید است و به عبارت دیگر تولید و صادرات، لازم و ملزوم هم هستند و تولید محصولات باکیفیت، مسیر صادرات را هموار می‌کند. وی با تاکید بر این نکته که با افزایش صادرات محصولات، تولید نیز جان بیشتری خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: صندوق ضمانت صادرات ایران از نهادهای تاثیرگذار است و امیدواریم که تفاهم‌نامه مذکور باعث رونق تولید، صادرات و اشتغال کشور شود. بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران هم در سخنانی از بانک ملت به‌عنوان یک بانک بسیار معتبر و بزرگ نام برد و اظهار کرد: مدیریت این بانک در نظام بانکی کشور زبانزد است و ما خوشحالیم که همکاری با این بانک را شروع کرده‌ایم و امیدواریم که اجرای این تفاهم‌نامه، منشأ خیر و برکت برای کشور باشد. وی با بیان این نکته که این تفاهم‌نامه با دقت و پس از ماه‌ها کار کارشناسی تدوین شده است، اظهار امیدواری کرد که تفاهم‌نامه مذکور با دقت عملیاتی شود و به صادرات کشور کمک کند. مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، توسعه صادرات را مهم‌ترین ابزار در این جنگ اقتصادی خواند و گفت: تحریم‌ها بیش از هر چیز دیگری، تجارت و صادرات کشور را تحت تاثیر قرار داده است؛ بنابراین صادرات، نوک پیکان مقابله با تحریم‌ها محسوب می‌شود. وی با اشاره به اثرگذاری صندوق ضمانت صادرات ایران در پوشش ریسک‌های سیاسی و تجاری صادرکنندگان ادامه داد: ماموریت صندوق این است که قراردادهای صادراتی را بیمه و نگرانی صادرکنندگان را از لحاظ برگشت منابع صادراتی، رفع کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها