افزایش سرمایه بانک رفاه، توسعه فعالیت‌ها را هموارتر خواهد کرد

افزایش سرمایه بانک رفاه، توسعه فعالیت‌ها را هموارتر خواهد کرد

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، اسماعیل لله گانی در جلسه شورای اطلاع رسانی بانک با بیان این مطلب افزود: یکی از مهم ترین مسائل مربوط به فعالیت های بانک رفاه کارگران، افزایش سرمایه است که با مساعدت و همکاری هیات امناء، مدیر عامل و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی این فرایند به پایان رسیده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: با تایید مجمع عمومی، میزان سرمایه بانک از 23 هزار میلیارد ریال به بیش از 192 هزار میلیارد ریال افزایش یافت که با این افزایش، تحولات بزرگی در خدمات دهی به مشتریان و ذی نفعان اتفاق خواهد افتاد.

لله گانی با اشاره به اهمیت حیاتی این افزایش سرمایه در فعالیت های بانک رفاه کارگران تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی چنانچه نسبت کفایت سرمایه کمتر از 3 درصد شود، هیات مدیره موسسه اعتباری موظف است حداکثر ظرف مدت 90 روز کاری اقدام به افزایش سرمایه کند و در غیر این صورت، تشریفات قانونی انحلال موسسه را فراهم کند و این موضوع شامل حال بانک رفاه کارگران نیز می شد اما با افزایش سرمایه، بانک از این مرحله دشوار و سخت عبور کرد.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران خاطر نشان ساخت: با این افزایش سرمایه که کاری بی نظیر در تاریخ فعالیت این بانک است، کفایت سرمایه بانک به 8.69 می رسد که منجر به تغییرات گسترده ای در جذب منابع، تسهیلات اعطایی، تسهیلات اشخاص مرتبط (سازمان تامین اجتماعی و شستا)، سود مشاع و صدور ضمانتنامه ها خواهد شد.

وی تاکید کرد: سرمایه پایه بانک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در بسیاری از بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی محدودیت‌هایی بر اساس میزان سرمایه پایه در نظر گرفته می‌شود. یکی از مهم ترین این محدودیت ها، حدود تسهیلات و تعهدات کلان است که بانک رفاه کارگران با سرمایه قبلی، می توانست به یک شرکت تولیدی و صنعتی 476 میلیارد ریال تسهیلات دهد اما با این افزایش سرمایه این مبلغ به حدود 10 برابر افزایش می یابد.

لله گانی ادامه داد: سقف خرید دارایی‌های ثابت، سقف سرمایه گذاری در سهام شرکت‌های سرمایه پذیر و اوراق مشارکت و کفایت سرمایه از دیگر محدودیت های بانک مرکزی است که با این افزایش سرمایه برطرف می شود و بانک رفاه کارگران با استفاده از ظرفیت های جدید به وجود آمده در مسیر رشد و توسعه کشور و تحقق شعار “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” گام برخواهد داشت. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
20 اردیبهشت 1400