افزایش سرمایه١٠٠ درصدی “سمگا” از محل آورده نقدی و سود انباشته

افزایش سرمایه١٠٠ درصدی “سمگا” از محل آورده نقدی و سود انباشته
خلاصه اخبار

هیات مدیره گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را به مجمع عمومی فوق العاده این شرکت ارائه داد.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، بر اساس اعلام هیات مدیره «سمگا» این افزایش سرمایه به میزان ۱۰۰ درصد و از ۳۰۰ میلیارد تومان به ۶۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است.

به گزارش رادیوسهام، گروه سرمایه‌گذاری میراث‌فرهنگی و گردشگری ایران در همین رابطه اعلام کرد:«با عنایت به ماده۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق، این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده نقدی‌و سود انباشته، به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های فرعی و وابسته و نیز اصلاح ساختار مالی از محل سود انباشته و آورده نقدی و مطالبات حال شده به تصویب هیات مدیره رسید.»

«ازسویی‌این پیشنهاد، جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌شود واظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد. »

بر اساس اعلام سمگا، انجام افزایش سرمایه منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده خواهد بود.

بر اساس این گزارش، طی چند وقت گذشته شرکت‌های بورسی و فرابورسی اقدام به افزایش سرمایه از محل‌هایی همچون تجدید ارزیابی دارایی‌ها، سود انباشته، آورده نقدی و مطالبات حال شده سهام‌داران کرده‌اند.

منبع: radiosaham.ir

برچسب‌ها