افزایش زیان انباشته خودروسازان به ۸۰ هزار میلیارد تومان

افزایش زیان انباشته خودروسازان به ۸۰ هزار میلیارد تومان

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا نجفی‌منش، با بیان اینکه قیمت‌گذاری شورای رقابت باعث بروز مشکلات متعددی در صنعت خودرو شده است، گفت: از زمانی که شورای رقابت اقدام به قیمت‌گذاری خودرو کرده است، خودروسازان زیان زیادی کرده‌اند.

این مقام مسئول تشریح کرد: زیان انباشته خودروسازان اکنون به بیش از 80 هزار میلیارد تومان رسیده است و هر روز به این میزان افزوده می‌شود.

نجفی‌منش با بیان اینکه افزایش تولید با این میزان زیان کاری دشوار و ناشدنی است، گفت: نیاز بازار کشور به یک تا یک میلیون و 200 خودرو است که خودروساز باید این میزان را تولید کند، اما خودروساز باید بدون زیان خودرو بفروشد تا تولید را افزایش دهد در حالی که اکنون زیان 85 هزار میلیاردی دارد و نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه زیان خودروسازان روز به روز در حال افزایش است و باید به فکر حل این مشکل بود در غیر اینصورت این صنعت رشد نخواهد کرد، گفت: با وجود افزایش زیان انباشته خودروسازان و بدهی سنگین آنها، هر لحظه این صنعت در آستانه نابودی است و باید خیلی سریع مسئولان به داد این صنعت برسند.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه دولت به دنبال است که خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی برسد و به همین دلیل طرح قرعه‌کشی را راه‌اندازی کرد، گفت: با وجود طرح قرعه‌کشی‌ها، اگر دولت می‌خواهد مصرف‌کننده واقعی، خودرو را با قیمت واقعی و ارزان خریداری کند می‌تواند به خریداران واقعی تسهیلات خرید ارائه کند، چرا از جیب قطعه‌ساز و خودروساز خرج می‌کند؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی تجارت‌نیوز بخوانید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
23 خرداد 1400