افزایش دوباره قیمت دلار

افزایش دوباره قیمت دلار
خلاصه اخبار

قیمت دلار که با اعلام بازگشت طرفین مذاکرات هسته‌ای بر سر میز مذاکره در هفته گذشته دچار افت قیمت شدیدی شده بود، پس از پایان این نشست‌های ۲روزه از مجدد افزایش قیمت داشت.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، به عقیده بسیاری از تحلیلگران و با توجه به نرخ رشد تورم نقطه به نقطه کشور درصورت افزایش انتظارات تورمی موجود در بازار احتمال افزایش قیمت دلار و نزدیک شدن مجدد نرخ این ارز به سقف تاریخی خود وجود دارد.

قیمت هر برگ از این اسکناس آمریکایی در روز پنج‌شنبه 9 تیر حدود 850 تومان افزایش داشت. با افزایش قیمت دلار ارزش سکه طلا نیز در بازار تهران افزایش چشمگیری را تجربه کرد.

در همین راستا روز پنج‌شنبه گذشته هر قطعه از این فلز گران‌بها با حدود یک میلیون و 100 هزار تومان افزایش نسبت به نرخ روز چهارشنبه به رقم 15 میلیون و 600 هزار تومان رسید. در هفته‌ای که گذشت قیمت دلار در معاملات آزاد بازار تهران دچار نوسانات قابل توجهی شد.

در نخستین روز‌های هفته گذشته نیز قیمت دلار در بازه مذکور حضور داشت، اما با انتشار خبر بازگشت طرفین قرارداد برجام بر سر میز مذاکره در دوحه، پایتخت قطر، روند کاهشی نرخ این ارز آغاز شد.

افزایش نرخ دلار

در این زمان بود که برخی از فعالان ارزی با در نظر گرفتن احتمال نتیجه بخشی مذاکرات دوحه گمانه‌هایی از بازگشت نرخ شاخص ارزی به سطوح قیمتی کانال‌های 28 و 29 هزار تومانی را نیز مطرح می‌کردند، اما در روز چهارشنبه 8 تیر همزمان با پایان این نشست‌های 2 روزه قیمت دلار شروع به افزایش کرد.

در این میان حسین امیر‌عبداللهیان، وزیر امور خارجه در روز پایانی این نشست‌ها برآیند تیم مذاکره‌کننده ایران نسبت به گفت‌وگو‌های دوحه را مثبت خواند. به عقیده فعالان بازار ارز در شرایطی که نرخ تورم نقطه به نقطه کشور تا انتهای خرداد ماه رقمی معادل 5/ 52 درصد محاسبه شده، با افزایش انتظارات تورمی احتمال رشد مجدد قیمت ارز نیز وجود دارد.

آخرین اخبار مربوط به نرخ دلار را در صفحه قیمت دلار تجارت‌نیوز بخوانید.