افزایش استخراج رمزارزها در تایلند به دلیل ممنوعیت کریپتو چین

افزایش استخراج رمزارزها در تایلند به دلیل ممنوعیت کریپتو چین

تایلند یکی از کشورهایی است که بر سرکوب ارزهای دیجیتال چین سرمایه گذاری می کند و سرمایه گذاران خرد به طور فزاینده ای به استخراج ارزدیجیتال می پردازند.

استخراج ارزهای دیجیتال در تایلند ظاهراً به دلیل تسلیم شدن ماینرهای چینی که توسط ممنوعیت جدید رمزارز این کشور در ماه سپتامبر اجرا شد، تقویت شده است.

الجزیره روز چهارشنبه گزارش داد که کارآفرینان تایلندی و مشاغل ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای از استخراج کنندگان چینی برای خلاص شدن از شر ماشین های استخراج رمزنگاری خود سرمایه گذاری کرده اند.

یکی از علاقه مندان به بیت کوین (BTC) مستقر در تایلند و که به ماینر تبدیل شده است می گوید: «لحظه ای که چین کریپتو را ممنوع کرد، ما به وجد آمدیم.

ماینر که خواست نامش فاش نشود، ادعا کرد که یک واحد استخراج کریپتو کوچک با انرژی خورشیدی را با قیمت حدود 30000 دلار راه اندازی کرده است. او گفت: “من همه چیز را در سه ماه انجام دادم.”

یکی دیگر از کارآفرینان صنعت، Pongsakorn Tongtaveenan، یک تجارت برای فروش دستگاه‌های استخراج کریپتو در تایلند راه‌اندازی کرد و طبق گزارش‌ها، صدها ماینر مدار مجتمع (ASIC) چینی را به سرمایه‌گذاران کوچک محلی فروخت.

طبق گفته Pongsakorn، قیمت ASIC مانند Bitmain Antminer SJ19 Pro به دلیل خروج ماینرهای چینی قبل از بازگشت به حالت عادی در میان تقاضای رو به رشد محلی، 30 درصد سقوط کرد.

پونگساکورن معتقد است که افزایش محبوبیت استخراج رمزارزها در تایلند به دلیل افرادی است که به دنبال درآمد پایدار در طول همه‌گیری هستند و همچنین سرمایه‌گذاران نسبت به آینده دارایی‌های دیجیتال خوش‌بین‌تر هستند.

بیت کوین طلای دنیای دیجیتال است. اما یک دکل استخراج مانند سهام معدن طلا است: با توجه به قیمت طلا به شما سود سهام پرداخت می شود.

تایلند تنها کشوری نیست که از توسعه استخراج ارزهای دیجیتال بواسطه خروج ماینرهای کریپتو چین سود برده است. کشورهایی مانند ایالات متحده، قزاقستان و روسیه به دلیل سرکوب کریپتوهای چینی شاهد هجوم گسترده عملیات استخراج ارزهای دیجیتال جدید بوده اند.

محبوبیت روزافزون ماینینگ کریپتو در تایلند همراستا با استقبال پررونق ارزهای دیجیتال محلی است، به طوری که گردش مالی در چندین صرافی رمزارز محلی از 538 میلیون دلار در سال گذشته به 6.6 میلیون دلار در نوامبر 2021 افزایش یافت.

تقاضای سازمانی برای کریپتو در تایلند نیز به طور قابل توجهی در حال رشد بوده است. در اوایل نوامبر، قدیمی‌ترین بانک تایلند، Siam Commercial Bank، 537 میلیون دلار برای خرید 51 درصد از سهام بیت‌کوب، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال تایلند، پرداخت کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.