افت 6 درصدی قیمت جهانی نفت

افت 6 درصدی قیمت جهانی نفت
خلاصه اخبار

قیمت نفت در بازارهای بین المللی با افت 6 درصدی روبرو شده و به پایین ترین سطح در یک سال اخیر رسیده است. به گزارش سیگنال به نقل از طلا، نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان فشار زیادی را بر قیمت نفت وارد کرده است به طوری که قیمت این کالای راهبردی با افت […]

قیمت نفت در بازارهای بین المللی با افت 6 درصدی روبرو شده و به پایین ترین سطح در یک سال اخیر رسیده است.

به گزارش سیگنال به نقل از طلا، نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان فشار زیادی را بر قیمت نفت وارد کرده است به طوری که قیمت این کالای راهبردی با افت شدید 6 درصدی روبرو شده است.
بر اساس این گزارش قیمت نفت سبک آمریکا و قیمت نفت برنت دریای شمال به پایین ترین سطح خود از سال 2017 میلادی رسیده است. قیمت نفت آمریکا و برنت در سه ماه چهارم امسال با افت شدید 40 درصدی روبرو شده است.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، اوضاع نامساعد بازار سهام فشار زیادی را بر قیمت نفت وارد کرده و موجب افت تقاضا شده است. به نظر می رسد افت شدید قیمت نفت تولید کنندگان را مجبور کند تا سطح تولید خود را کاهش دهند.
قیمت نفت آمریکا به پایین ترین سطح خود از 22 ژوئن 2017 رسیده و قیمت نفت برنت نیز به کمترین رقم از 17 اوت 2017 میلادی کاهش یافته است.
ادامه تعطیلی دولت آمریکا فشار شدیدی را بر بازار سهام وارد کرده است. قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا با 3 دلار کاهش به 42.53 دلار رسیده است. قیمت هر بشکه نفت برنت نیز با 3.35 دلار کاهش به 50.47 دلار رسیده است.