افت ارزش پالایش یکم به یک درصد رسید/ خریداران سردرگم در انتظار بازگشایی

افت ارزش پالایش یکم به یک درصد رسید/ خریداران سردرگم در انتظار بازگشایی

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

برای آگاهی از اخبار صندوق پالایش یکم اینجاکلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ در هفته‌ای که گذشت دومین صندوق ETF دولتی که با نام «پالایش یکم» پذیره نویسی شد، رشدی هفت درصدی رقم زد. حال با احتساب تخفیف 30درصدی، ارزش ذاتی این صندوق به یک درصد زیر تخفیف دولت رسیده است. بنابراین دارایی فردی در زمان پذیره نویسی پنج میلیون تومان پالایش یکم خریده است، اکنون به چهار میلیون و 950هزار تومان رسیده است.

رشد مطلوب پالایشی‌ها در هفته‌ای که گذشت 

درهفته اول آذر ماه اغلب سهامهای تشکیل دهنده صندوق پالایش یکمیعنی سهام شرکت‌های پالایش نفت تهران، اصفهان، تبریز و بندر عباس، با روند صعودی‌ای که تجربه کردند سبب رشد پالایش یکم شدند.

«شتران» و «شپنا» نسبت به هفته گذشته رشدی بیش از 18درصدی رقم زدند و «شبندر» در حدود دو درصد افزایش قیمت را تجربه کرد اما «شبریز» در مدت مشابه افتی دو درصدی را تجربه کرد.

برای دیدن تصویر در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید

پالایش یکم

همه چیز برای بازگشایی آماده است

شاید مهم‌ترین اتفاق بورسدر هفته‌ گذشته بازگشایی «شستا» بود که از دید تحلیل‌گران توانست تا حدودی تکلیف بازار را روشن کند. با این وجود و با تمام کشمکش ‌های بوجود آمده بر سر بازگشایی پالایش یکم، هنوز تاریخ مشخصی برای بازگشایی اعلام نشده و حالا سهامداران این صندوق از همیشه سردرگم‌تر هستند.

در هفته‌های گذشته برخی مسئولین اعلام کردند که پالایش یکم با بازدهی منفی باز نخواهد شد. با این تفاسیر و حالا که نماد‌های موجود در پالایش یکم روند مثبتی پیش گرفته‌اند، میتوان انتظار داشت بازدهی این صندوق در هفته آینده مثبت شود و این یعنی بازگشایی پالایش یکم دور از انتظار نیست.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”stock”} /–>

نظرات کاربران
  • سلام.چرا انقدر انتظار باید بکشیم بخاطر یک پذیره نویسی سهام.چرا رو راست نمیگن پول مردم و امثال من کجاست
    پول کمی نیست من پس اندازم رو برای خانواده در پالایش ثبتنام کردم.از اول تاریخ بازگشایی رو اعلام نمیکردید بهتر نبود؟

  • من پالایش ثبت نام کردم .الان نه تو سفارشات هستش( یه مدت پیش بود الان نیست)ونه درپرتفوی پس کجاست؟

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
1 بهمن 1399