اغاز اجلاس گروه هفت در فرانسه

اغاز اجلاس گروه هفت در فرانسه
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، چهل‌وپنجمین اجلاس سران گروه هفت با حضور رهبران امریکا، المان، انگلیس، ژاپن، کانادا، ایتالیا و فرانسه در شهر بیاریتز اغاز شد. این اجلاس با مراسم ضیافت شام کاری که امانویل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه به افتخار شرکت‌‌کنندگان در این نشست برگزار کرد، شروع به کار کرد. ماکرون پیش‌تر با […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، چهل‌وپنجمین اجلاس سران گروه هفت با حضور رهبران امریکا، المان، انگلیس، ژاپن، کانادا، ایتالیا و فرانسه در شهر بیاریتز اغاز شد.
این اجلاس با مراسم ضیافت شام کاری که امانویل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه به افتخار شرکت‌‌کنندگان در این نشست برگزار کرد، شروع به کار کرد.
ماکرون پیش‌تر با دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا، شینزو ابه، نخست‌وزیر ژاپن و انگلا مرکل، صدراعظم المان جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.
ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اتحادیه اروپا که چند روز قبل تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفت، نتوانست در این اجلاس شرکت کند.
در این نشست مسایلی مانند مبارزه با تبعیض امنیت، تغییرات اب و هوایی، خشونت علیه زنان و برابری جنسیتی، تحولات مربوط به اوکراین، سوریه، ایران و بریگزیت بررسی خواهد شد.
در همین حال، شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد، نشست سران گروه هفت کار خود را در حالی اغاز می‌کند که هزاران تن از معترضان در شهری نزدیک به محل برگزاری این نشست دست به برگزاری تظاهرات زدند.
شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به سیاست‌های اقتصادی و سیاست‌های زیست‌محیطی کشورهای صنعتی معترض هستند و شعارهایی را علیه جهانی‌سازی و نظام سرمایه‌داری سر دادند.
گزارش خبرگزاری رویترز حاکی از ان است که گروهی از جلیقه‌زردها و جدایی‌طلبان باسک نیز در این تظاهرات شرکت داشته‌اند.