اعلام رئوس فعالیت‌های بهداشت و درمان نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی

اعلام رئوس فعالیت‌های بهداشت و درمان نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

به گزارش خبرنگار شانا، سیدمهدی هاشمی امروز (چهارشنبه، 24 دی‌ماه) در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت ضمن ارائه گزارش مبسوطی از ماموریت این سازمان در حیطه مسئولیت اجتماعی عنوان کرد: از ابتدای شیوع اپیدمی بیماری کرونا در کشور، تعداد کل فوتی‌ها با تشخیص قطعی این بیماری در بیمارستان‌های نه‌گانه سازمان 350 نفر بوده است که از این تعداد 240 نفر شرکتی و مابقی فوت‌شدگان غیرشرکتی بودند.

وی افزود: تعداد کل بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا تا پایان آذرماه امسال، حدود 7 هزار نفر بوده‌اند که از تعداد موارد بستری 5300 مورد شرکتی و 1700 نفر غیرشرکتی بودند.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، راه‌اندازی سامانه غربالگری بیماران کرونایی، اهدای 20 دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی اهواز، راه‌اندازی آزمایشگاه PCR در سه منطقه تهران، اهواز و ماهشهر، آماده‌سازی آزمایشگاه ویروس‌شناسی عسلویه، تدوین سیاست‌های کارکنانی به‌منظور حفظ سلامت کارکنان شاغل و تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای مقابله با همه‌گیری، راه‌اندازی خط مشاوره تلفنی کرونا، اهدای تجهیزات حفاظت فردی به مردم بومی و مناطق محروم پیرامونی در ماهشهر، بوشهر و خارک، شمال غرب و گچساران، راه‌اندازی و اداره نقاهتگاه‌های بیماران کرونا، مشارکت فعال در گندزدایی اماکن شهری و… را از اقدام‌های برجسته سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برای پیشگیری از کرونا برشمرد.

هاشمی از بیمارستان نفت مسجدسلیمان به‌عنوان مجهزترین بیمارستان در خارومیانه یاد کرد و افزود: به جرات می‌توان گفت این بیمارستان نه فقط بهترین در خاورمیانه، بلکه مجهزتر از بهترین بیمارستان‌های روسیه، هند و دیگر کشورهاست. امکانات مداوا در مناطق نفت‌خیز به‌وسیله چند درمانگاه برآورده می‌شود. تعداد بی‌شماری از بیماران به‌صورت سرپایی در این درمانگاه‌ها مداوا و موارد جدی‌تر به بیمارستان ارجاع می‌شوند. می‌توان گفت خدمات پزشکی و جراحی در بیمارستان و خارج از بیمارستان برای کارکنان و دیگر ساکنان محلی و کوچ‌نشین است که از فاصله دور به آنجا می‌آیند.

وی چشم‌انداز سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت را به‌عنوان اولین و مطمئن‌ترین انتخاب خدمت‌گیرندگان و الگوی برتر نظام سلامت منطقه در حوزه خلیج‌فارس و کشورهای همجوار مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: ارتقای سطح سلامت، ارتقای کیفیت خدمات، بهبود پاسخگویی و افزایش رضایت‌مندی گیرندگان خدمات، ارتقای کارآمدی سازمانی، تعالی و رشد سرمایه‌های انسانی، روزآمدی فناوری و تحقیقات سلامت و بهبود روابط فراسازمانی از اهم اهداف این سازمان برای ارائه خدمات بهتر به کارکنان صنعت نفت است.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، مشارکت فعال در ارائه خدمات‌ پیشگیرانه سلامت و آموزش بهداشت، دفع ایمن پسماندهای بیمارستانی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز درمان مستقیم به جمعیت بومی، بهره‌گیری از منابع محلی موجود تا حد امکان، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت بومی در همه‌گیری‌ها و ایفای نقش فعال در ستادهای بحران منطقه‌ای را از جمله رئوس اقدام‌ها و برنامه‌های این سازمان در حوزه مسئولیت اجتماعی دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
30 دی 1399