اعلام امادگی انگلیس برای پیوستن به ائتلاف دریایی امریکا

اعلام امادگی انگلیس برای پیوستن به ائتلاف دریایی امریکا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد کشورش آماده است تا به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در آب‌های غرب آسیا ملحق شود. وزیر دفاع انگلیس در یک نشست خبری درباره پیوستن کشورش به ائتلاف دریایی آمریکا اظهار داشت: «ما مشتاقیم با آمریکا و دیگر کشورها همکاری […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد کشورش آماده است تا به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در آب‌های غرب آسیا ملحق شود.

وزیر دفاع انگلیس در یک نشست خبری درباره پیوستن کشورش به ائتلاف دریایی آمریکا اظهار داشت: «ما مشتاقیم با آمریکا و دیگر کشورها همکاری کنیم تا یک راهکار بین‌المللی برای مشکلات تنگه هرمز بیابیم.»

یک مقام امنیتی دولت انگلیس که خواست نامش فاش نشود،‌ در گفتگو با رویترز اعلام کرد همکاری کشورش با آمریکا تنها در حوزه تأمین امنیت کشتی‌رانی خواهد بود و انگلیس با تحریم‌های آمریکا علیه ایران همراه نخواهد شد.

این تصمیم انگلیس در همراهی همیشگی با آمریکا در شرایطی اعلام می‌شود که پیش از این «دومینیک راب» وزیر دفاع انگلیس نیز مدعی شده بود کشورش به توافق هسته‌ای سال 2015 با ایران (برجام) پایبند خواهد ماند.

انگلیس در حالی آمادگی خود را برای پیوستن به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا ابراز داشته است که برخی دیگر از متحدان مهم آمریکا در اروپا و آسیا از جمله آلمان و ژاپن درخواست آمریکا برای پیوستن به این ائتلاف را رد کرده‌اند.