اعطای وام یک میلیونی به ۲۳ میلیون خانوار اجرا می شود

اعطای وام یک میلیونی به ۲۳ میلیون خانوار اجرا می شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، عبدالناصر همتی دوشنبه شب درباره تصمیمات اخیر بانک مرکزی یادداشتی را منتشر کرد. در این یادداشت آمده است: چند نکته را به اطلاع مردم عزیز می رسانم: بانک مرکزی از طریق کاهش 250 هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانکها وبا همراهی بانکها امکان تامین اعتبار 750 هزار میلیارد […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

عبدالناصر همتی دوشنبه شب درباره تصمیمات اخیر بانک مرکزی یادداشتی را منتشر کرد.

در این یادداشت آمده است:

چند نکته را به اطلاع مردم عزیز می رسانم:
بانک مرکزی از طریق کاهش 250 هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانکها وبا همراهی بانکها امکان تامین اعتبار 750 هزار میلیارد ریالی با نرخ 12 درصد را فراهم ساخته است.  
پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به 23میلیون خانوار یارانه بگیر با نرخ12 درصد و بازپرداخت 24ماهه با تنفس چهارماهه به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید که در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.
با تائید مقام معظم رهبری یک میلیارد یورو برای پشتیبانی از هزینه های عمدتاً درمانی ناشی از کرونا اختصاص یافت. بانک مرکزی با خرید این مبلغ ارزی، معادل ریالی آن را در اختیار سازمان برنامه خواهد گذاشت.  
امروز در جلسه ای در حضور معاون اول محترم رئیس جمهوری، برنامه ریزی لازم برای تامین دارو و کالاهای اساسی سال 99 انجام شد.
درخواست بانک مرکزی برای دسترسی به حق خود در صندوق بین المللی پول و استفاده از آن برای کمک به برنامه مقابله با مشکلات ناشی از شیوع  ویروس کرونا، در جریان مراحل اداری است.