دانلود اپلیکیشن

اعتماد حقیقی‌ها و اطمینان تازه‌واردها افزایش حاشیه سود دارویی‌ها با یک اتفاق مثبت “کرماشا” هم متوقف شد افزایش سرمایه “غشصفا” شاید وقتی دیگر “حفارس” برنده شد

اعتماد حقیقی‌ها و اطمینان تازه‌واردها افزایش حاشیه سود دارویی‌ها با یک اتفاق مثبت “کرماشا” هم متوقف شد افزایش سرمایه “غشصفا” شاید وقتی دیگر “حفارس” برنده شد

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

اعتماد حقیقی‌ها و رکورد شاخص

مهرداد خدابخشی مدیرعامل کارگزاری حافظ در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز درخصوص ترس بازار و جو های روانی رشد شاخص، اظهارکرد: جو روانی شاخص 400 هزار واحدی مهم‌ترین عامل عدم دستیابی امروز شاخص به این قله بود و اگر امروز رکورد زده شود، آخر هفته عرضه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: بازار اصلاح زمانی چند روزه باید داشته باشد تا گام بعدی را محکم‌تر بردارد.

تازه‌واردها با اطمینان مجدد آمدند

علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در رابطه با روند بازار سرمایه به بورس نیوز اظهار کرد: با توجه به هفته پرتنشی که سهامداران داشتند و با برطرف شدن تنش‌های سیاسی، اطمینان خاطر بین سهامداران ایجاد شد و با اقبال به بازار آمدند، حمایت حقوقی‌ها و در راس آن، تدابیر سازمان موجب شد این گرایش به سمت بورس که طی چند ماه اخیر اتفاق افتاده، روند خود را برعکس نکند و تداوم داشته باشد.

وی عنوان کرد: اطمینان به سهامداران تازه کار و عرضه‌اولی داده شد که متولی بازار کنترل اوضاع را دارد، اعتماد حقیقی‌ها جلب شده و اقدام به خرید سهام می‌کنند، انتظار می‌رود که رکورد شاخص بورس شکسته شود و شکستن رکورد بر اساس مفاهیم تکنیکال و بنیادی بازار نیازمند افزایش حجم معاملات هست، با توجه به گزارش‌های 9ماهه‌ای که در پیش هست و حجم خوب نقدینگی که به سمت بازارسرمایه سرازیر می‌شود، این قله نیز فتح می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین در خصوص ترس بازار و کاهش یکباره شاخص اذعان کرد: این طبیعت بازار بوده و نمی‌تواند مداوم رشد داشته باشد و در مقاطعی نیاز به استراحت دارد؛ حقیقی‌ها بر اساس تحلیل‌های خود اقدام به خرید سهم‌ها می‌کنند و به یکباره میزان عرضه آن سهم افزایش پیدا می‌کند و غلبه بر عرضه ممکن هست به همین راحتی امکان‌پذیر نباشد و این طبیعی هست.

قدرتی در پایان خاطرنشان کرد: قله‌های قبلی که شاخص بورس فتح کرده، نقاط حیاتی و کلیدی درآن در کوتاه مدت متوقف شده و استراحت داشته و روز دیگر آن قله‌ها فتح شده، باید دید برآیند خریداران و فروشنده‌ها به نفع خریداران می‌شود یا نه. استنباط این هست که خریداران قطعا برآیند مثبت تری خواهند داشت و قله را فتح خواهند کرد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399