اعتراف ترامپ به قدرت مذاکراتی ایران

اعتراف ترامپ به قدرت مذاکراتی ایران
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ در این یادداشت خود نوشت: صرفا جهت یادآوری! ایرانی ها در هیچ جنگی پیروز و در هیچ مذاکره ای بازنده نبوده اند. رئیس جمهوری آمریکا پیش از این هم از قدرت مذاکراتی ایران برای تضعیف جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا استفاده کرده بود. ترامپ هجدهم […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

دونالد ترامپ در این یادداشت خود نوشت: صرفا جهت یادآوری! ایرانی ها در هیچ جنگی پیروز و در هیچ مذاکره ای بازنده نبوده اند.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این هم از قدرت مذاکراتی ایران برای تضعیف جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا استفاده کرده بود.
ترامپ هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۷ به طور یکجانبه وغیرقانونی از برجام خارج شد و تحریم های شدیدی را علیه مردم ایران اعمال کرد.
او در تمام این مدت ادعا می کرد خواستار توافقی جدید با ایران است تا محدودیت های ایران در دستیابی به سلاح اتمی دائمی شود.
رئیس جمهوری آمریکا بند غروب آفتاب در برجام را از نواقص توافق هسته ای ایران می دانست و در جمع خبرنگاران کاخ سفید گفته بود این محدودیت ها نباید در مدت زمان کوتاهی برداشته شود بلکه توافق باید ۱۰۰ ساله باشد.
محمد جواد ظریف در پاسخ به این ادعا در رسانه های آمریکایی مطرح کرد اگر ترامپ به دنبال نظارت دائمی فعالیت های هسته ای ایران و اطمینان از دست نیافتن ایران به سلاح اتمی است، در برجام پیش بینی شده است در سال ۲۰۲۳، ایران پروتکل الحاقی را تصویب کند و آمریکا هم تحریم ها را به طور دائمی و با تصویب کنگره بردارد.
این اظهار نظر ظریف بازتاب زیادی در محافل کارشناسی داشت و از آن انداخته شدن توپ به زمین ترامپ یاد کردند.

حال ترامپ متوجه شده است که جنگ با ایران پیامدهای بسیار خطرناکی در کل منطقه دارد و به دنبال راهی برای ورود به مذاکره با ایران است.
او به خوبی می داند، امتیاز ایران برای انتخاب دوباره او در سال ۲۰۲۰ اهمیت بسیار زیادی دارد به خصوص هنگامی که در مواجهه با چالش تحاری چین، اتهام دخالت روسیه در انتخابات و ناکامی در مذاکرات کره شمالی است.