اطلاعیه منتشر شده از سوی شرکت بورس تهران/ شپترو به بازار پایه فرابورس منتقل می‌شود

اطلاعیه منتشر شده از سوی شرکت بورس تهران/ شپترو به بازار پایه فرابورس منتقل می‌شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، پتروشیمی آبادان در حالی از 5 فروردین 80 با کشف قیمت 794 تومانی هر سهم وارد بورس شد و بعد از 18 سال حضور در فهرست شرکت های اخراجی قرار گرفت که زمان حذف این شرکت از فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران و انتقال به […]

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، پتروشیمی آبادان در حالی از 5 فروردین 80 با کشف قیمت 794 تومانی هر سهم وارد بورس شد و بعد از 18 سال حضور در فهرست شرکت های اخراجی قرار گرفت که زمان حذف این شرکت از فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران و انتقال به بازار پایه فرابورس اعلام شد.

براین اساس شرکت بورس تهران طی اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس مصوبه هیئت پذیرش اوراق بهادار، “شپترو” ۷ مرداد ماه از فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران حذف و به بازار پایه فرابورس منتقل خواهد شد.

بنابراین گزارش، شرکت پتروشیمی آبادان که با سرمایه 352 میلیارد تومانی زیرمجموعه 54 درصدی تاپیکو بشمار می آید و از 23 تیرماه با توجه به عدم رعایت الزامات پذیرش تعلیق شد در سال 97 توانست زیان هر سهم را معادل 329 ریال کاهش دهد. اما با این حال به دلیل زیان انباشته 198 میلیارد تومانی تا پایان سال گذشته معادل 56 درصد سرمایه اسمی، مشمول مفاد ماده 141 قانون تجارت شد.

از طرفی جمع بدهی‌های جاری این شرکت نسبت به دارایی‌های جاری آن معادل 387.4 میلیارد تومان افزایش نشان می‌دهد.

گفتنی است”شپترو” در سال 96 معادل 549 ریال زیان داشته که در سال 97 به 220 ریال کاهش پیدا کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها