اطلاعيه مهم سازمان بورس در خصوص معاملات واحدهاي صندوق هاي سرمايه گذاری

اطلاعيه مهم سازمان بورس در خصوص معاملات واحدهاي صندوق هاي سرمايه گذاری

در اطلاعیه ای که در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران منتشر شده است با اشاره به افزایش قیمت عجیبی که اخیرا در صندوق های قابل معامله در بورس رخ داده، عنوان شده است:

به گزارش سیگنال سرمايه گذاران محترم در انجام معاملات خود در صندوق هاي سرمايه گذاري قابل معامله در نظر داشته باشند كه خالص ارزش دارايي هاي هر صندوق با نام NAV ابطال در بخش مربوطه در سايتهاي شركت بورس اوراق بهادار تهران (TSE.IR) و مديريت فناوري اطلاعات بورس تهران (TSETMC.COM) و نيز سايت صندوق نمايش داده مي شود. معامله واحدهاي اين نوع از صندوق ها با فاصله قيمتي از NAV احتمال ايجاد زيان براي خريداران را به همراه خواهد داشت. هر چه فاصله قيمت معامله هر واحد از NAV صندوق بيشتر باشد، ريسك ايجاد زيان براي سرمايه گذار بسيار بيشتر خواهد بود. از اين رو سرمايه گذاران محترم قبل از معامله واحدهاي صندوق هاي (سرو) ، (بذر) ، (كاردان) ، (صنوين) ، (افق ملت) ، (فيروزه) ، (نگين)و ساير صندوق هاي قابل معامله در بورس تهران ، حتما قيمت معامله خود را با NAV صندوق مدنظر مقايسه نموده و معاملات خود را در قيمت نزديك به NAV به انجام رسانند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
نظرات کاربران
 • احسان حسینی

  ببخشید من درست متوجه نشدم.
  یعنی به طور خلاصه هرچه قیمت صدور و ابطال به هم نزدیک باشه بهتره؟
  اختلاف قیمت تا چنددرصدطبیعیه و ریسکش کمه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز.. سازمان بورس فاصله بین قیمت معاملاتی و NAV رو زنگ خطری برای صندوق ها میدونه. در حالت عادی بهتر است این دو به هم نزدیک باشند.

 • احمدرضا

  ممنون میشم سوال منو جواب بدید
  توی صندوق ها یه گزینه وجود داره که از سود تقسیم شده جدید واحد های بیشتر خریداری میشه
  آیا این واحد ها با قیمت جدید ( که بعد از تقسیم سود افت کرده است ) خریداری میشه؟
  مثلا تا دیروز قیمت صدور 100000 تومن بوده و بعدا از تقسیم سود بطور مثال به 50000 تومن کاهش پیدا کرده… الان اگه کسی گزینه صدور واحد های بیشتر رو با استفاده از سود قبلی درخواست کرده باشه صندوق به طور اتوماتیک با قیمت 50000 تومن براش واحد های جدید میخره؟ یا من دارم اشتباه میگم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… فرض شما در سوال درست است. با قیمت جدید بعد از تقسیم سود واحد صادر میشه.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
5 خرداد 1399