استقبال زعفرانی از صندوق های کشاورزی

استقبال زعفرانی از صندوق های کشاورزی

به گزارش سیگنال به نقل از کالا خبر،

به گزارش «کالاخبر»، پذیره‌نویسی صندوق کالایی کشاورزی «گروه زعفران سحرخیز» با نماد «سحرخیز» با 100 میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ارزش هر واحد 10 هزار ریال، پذیره‌نویسی خود را از روز گذشته (یکشنبه 14 دی ماه) آغاز کرد که این پذیره نویسی در همان روز به اتمام رسید. این صندوق یک صندوق «ETF» محسوب می‌شود که پشتوانه آن گواهی سپرده‌های کالاهای کشاورزی ارزشمند، استراتژیک و صادراتی همچون زعفران، پسته، زیره سبز و مانند آن است و امکان خرید و فروش فوری واحدهای صندوق از سوی سرمایه‌گذاران ممکن خواهد بود.

پذیره‌نویسی این صندوق قرار بود 5 روزه و تا روز 20 دی ماه ادامه داشته باشد که با استقبال سرمایه گذاران، یک روزه به اتمام رسید.

100 درصد از واحدهای سرمایه گذاری ممتاز صندوق به تعداد 10 میلیون واحد را موسسان تعهد کرده و معادل ارزش مبنای آنها به میزان 100 میلیارد ریال را به حساب صندوق سرمایه گذاری گروه زعفران سحرخیز (در شرف تاسیس) واریز کردند و مابقی واحدهای سرمایه گذاری صندوق به ارزش مبنای هر واحد 10 هزار ریال برای پذیره نویسی و خرید عموم عرضه شده بود.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.